Riina Solman valiti Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni juhiks

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni juhib Riina Solman. Foto: Olga Makina

Riina Solman asub Mart Luige asemel Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni juhtima, jätkates lastega perede, huvihariduse ja eesti keele õppe kättesaadavuse eest seismist ning korruptsiooni vastu võitlemist.

Ühtlasi on Riina Solmani südameasi linnaruumi kujundamine liikumisraskustega inimeste vajadustele vastavaks. “Me peame Isamaaga oluliseks seista tallinlaste kõikide huvide eest, linn peab olema roheline ja mugav lastega peredele liikumiseks, jalgratturitele sõitmiseks, samas peame oluliseks seista ka eraomanike õiguste eest. Samuti peab olema linnajuhtimine läbipaistev ja kogukonda kaasav, loomulikult ka korruptsioonivaba,” ütles vastne fraktsiooni juht Riina Solman.

“Mulle endale on oluline sotsiaalsete tagatiste loomine meie linna elanikele – nõrgemate huvigruppide kaitsmine. Ühiskond on toimiv, kui inimesed saavad iseendaga hakkama ja toetavad neid, kes seda ei suuda. Toetada tuleb nii vanureid hooldekodude loomisega, noori koolide ja lasteaedade kvaliteedi ja vajadusel kohtade arvu tõstmisega ning paljulapselisi peresid,” lisas Riina Solman.

Solmani sõnul tuleb senisest enam linna ressursse suunata Tallinna muukeelsete koolide eesti keele õpetajate väljaõppesse, eesmärgiga aidata muukeelsetel noortel omandada eesti keelt heal tasemel alates alusharidusest. Toetada tuleb ka eesti keele kasutamist ja keeletaseme kvaliteedi hoidmist kõigis linnaasutustes.

Riina Solmani on üles seadnud Tallinna linnapea kandidaadiks nii Isamaa Naiskogu kui ka Isamaa Kristlaste Ühendus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga