Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits, Otepää valla aasta ema Marge Roio, naisseltsi esinaine Ene Raudsepp ja vallavanem Jaanus Barkala. Foto: Karl-Kristofer Kivisalu

Otepää kultuurimajas toimus 8. mail Otepää valla aasta ema tunnustamine. Väärika aunimetuse pälvis üheksa lapse ema Marge Roio.

Aasta ema Marge Roio elab Restus Hobusaare talus, kus koos pereisa Valmariga veetakse eluvankrit, mille nimeks paljulapseline pere. Nüüdseks on oma projekti järgi arendatud talu järjest enam jalgadele saamas ja jõudsalt arenemas. Pere kolm last on igati aktiivsed ja mitmekülgsete hobidega õppurid, pesamuna Kusti Raju naudib 9-kuuse elumõnusid. Pere vanim laps, 16-aastane Hans Hannes, õpib juba ametit ja annab varsti vanaisale silmad ette.

Pereema Margit Roio on lõpetanud Tartu Kutsehariduskeskuse jaemüüja korralduse erialal. Hetkel kulub lõviosa ajast perele, mida krooniks pisike Kusti Raju. Suur pere vajab ema igal sammul. Targalt ja läbi igapäevakasvatuse on elu korraldatud nii, et vajadusel suuremad aitavad väiksemaid. Eriliselt meeldiv on lasterikka pere juures see, et kõik arvestavad kõigigi. Jagatakse võrdselt. Pere ja ilusa kodu süda ongi Marge. Ema Marge jõuab imekombel veel tegeleda ka oma hobidega. Taluümbrust kaunistavad lilled, pere loomaaed, kuhu lisandus hiljuti kaks sebrat, vajab hoolt ja loomad toitmist. Hilistel õhtutundidel klõbisevad vardad ja siis näevad ilmavalgust kaunikirjalised sokid, säärised ja peapaelad. Ja kui ikka jääb aega üle, pakub Marge oma kokakunstioskusi teistelegi. Kõik selle pere üheksa särasilma on arvamusel, et nende emme on parim maailmas. Marge Roio on tõesti suurepärane ema – ise noor, aga hingesoojuse looja ja selle edastaja oma paljudele lastele. Suure pere isa Valmar Kängsepp sai eelmisel aastal valla aasta isaks.

Aasta ema konkursi kuulutas välja Otepää Naisselts koostöös Otepää Vallavalitsusega. Sellel aastal laekus konkursile seitse kandidaati: Marge Roio, Agnes Areng, Ülle Kaarna, Ruth Leopard, Merle Soonberg, Lille Tali ja Maie Tanni. Aasta ema sai mälestuseks Helen Ilvese valmistatud keraamilise meene „Pesapuu“. Aasta ema tervitasid ja tunnustasid Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits, vallavanem Jaanus Barkala ja Otepää Naisseltsi esinaine Ene Raudsepp.

“See, et valla aasta ema nimetusele esitati seitse kandidaati, näitab, et meie vallas väärtustatakse emadust ja emaks olemist,” sõnas Jaanus Barkala (Isamaa). “Emadepäeva traditsiooni hoidmine on ka praeguses muutuvas maailmas väga oluline.”

Koosviibimine toimus mõnusas, sumedas kultuuriruumis meeldiva muusika ning luule saatel. Muusikalist meeleolu pakkusid ansambel “Lõõtsa väntsutajad” ning kitarrist ja laulja Pelle Põldma. Luuletuse esitas pisikene luuletüdruk Matilda Leopard.

Aasta ema tunnustamise korraldas Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi ja Otepää Vallavalitsusega. Lavastas Otepää Kultuurikeskused loomejuht Birgit Leopard. Kehtivatest piirangutest lähtuvalt toimus sündmus ainult kutsutud külalistele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga