Isamaa eestseisus teeb volikogule ettepaneku juhatuse mandaadi pikendamiseks

Seoses koroonaviiruse levikust tingitud olukorraga otsustas teisipäeval kogunenud Isamaa eestseisus konsensuslikult, et erakonna volikogule tehakse ettepanek pikendada eestseisuse volitusi ühe aasta võrra.

MTÜ-de seadus võimaldab juhatuse valimis edasi lükata kuni kaheks aastaks. “Peame arvestama, et tänaste nakatumisnäitajate ja piirangute juures ei ole lähiajal võimalik erakonna Suurkogu korraldada. Seetõttu teeb eestseisus volikogule ettepaneku pikendada juhatuse mandaati aasta võrra,” kirjeldas olukorda Isamaa kommunikatsioonijuht Karl Sander Kase. Ta lisas, et erakondadest tegi sellise otsuse eelmisel aastal Reformierakond.

“Erakondadel on kriisiolukorras kohustus olla teistele eeskujuks. Pikaajalisi plaane suurte ürituste korraldamisel hetkel võimalik teha ei ole, kuid loodame et olukord paraneb ning me leiame sobiva ajahetke Isamaa juhatuse ja esimehe valimiste korraldamiseks,” lisas Kase.

Isamaa e-volikogu toimub 13. aprillil kell 17.00.

Isamaa Erakonna eestseisus koosneb 21 liikmest. Eestseisusesse kuuluvad Suurkogu poolt valitud erakonna esimees ja 20 valitud liiget.

 

Kolmapäeva hommikul teatas sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) juhatus, et erakonna volikogule tehti samuti ettepanek, et koroonapandeemia ja piirangute tõttu tuleks juhatuse valimised edasi lükata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga