Isamaa naiskogu esinaiseks tagasivalitud Riina Solman: eestikeelsele õppele üleminekuga ei tohi enam viivitada

IREN

Isamaa naiskogu IREN üldkoosolek valis naiskogule uued juhtorganid: esinaiseks kinnitati tagasi endine rahvastikuminister Riina Solman, aseesinaisteks valiti siseaudiitor Riina Kitt ja 2020 Aasta Naiskodukaitsja Jane Koitlepp.

Isamaa naiskogu IREN juhatuse liikmeteks kinnitati Anne Eenpalu, Riina Kitt, Ela Tomson, Lea Nilson, Ingrid Mühling, Katrin Heele Anderson, Merike Värik, Jane Koitlepp ja Riina Solman. Isamaa naiskogu IREN revisjonikomisjoni liikmeteks kinnitati Riina Lutsokert, Dajaana-Jessica Vaher ja Lea Arge.

Isamaa naiskogu esinaise Riina Solmani sõnul toetab naiskogu IREN käimasolevaid valitsusläbirääkimisi Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonnaga. “Läbirääkimisdelegatsiooni liikmena leian, et eestikeelsele õppele üleminekut on liialt kaua edasi lükatud ja sellega enam viivitada ei tohi. Meie riik on juba 30 aastat taas iseseisev ja Isamaa naiskogu kindel seisukoht on, et riigi poolt toetatud haridust tuleb meie koolides kõigile Eestis elavatele lastele anda eesti keeles, ühesuguste õppekavade alusel. Seda seisukohta on põhimõtteliselt ju toetanud kõik tänaste koalitsiooniläbirääkimiste osapooled,” ütles naiskogu IREN esinaine Riina Solman.

“Isamaa soov on viia kõik koolid eestikeelseteks, me ei hakka eesti ja vene koole sunniviisiliselt ühendama. Me seisame eesti laste õiguste eest, mitte ei anna neid poliitikute varasemate tegematajätmiste katsejänesteks,” lisas Solman.

Naiskogu liikmed rõhutasid üldkogul läbirääkimiste hetkeseisust kõnelenud erakonna esimehele Helir-Valdor Seederile naiskogu soovi seista võimalikult kiire eestikeelsele haridusele ülemineku eest kõigis kooliastmetes alates alusharidusest ja leida selleks täiendavat ressurssi pedagoogide ja abipersonali koolitamiseks.

Isamaa rõhutas, et käimasoleva Venemaa sõjalise agressiooni taustal Ukrainas on julgeolekuolukord meie regioonis muutunud ning loonud eestikeelsele õppele üleminekuks ajaloolise olukorra, mis tuleb ära kasutada. “Ühtse inforuumi ehitamine ja eestimeelse ja – keelse keskkonna kujundamine on tulevikuvaates Eesti riigi võtmeülesanne,” lisas Solman.

MTÜ Isamaa Erakonna Naiskogu IREN on ligi 400 naisliiget ühendav poliitiline ühendus, mille ideaaliks on isikuvabadusel põhinev, kristlik-demokraatlikke traditsioone austav ja hooliv ühiskond. IREN on loodud 13. jaanuaril 2007. aastal. IRENi eesmärk on naiste senisest suurem aktiivsus poliitikas, mille saavutamiseks harime ja kasvatame oma liikmeid IRENi aadete vaimus ning leiame toetust oma vaadetele Eesti avalikkuse hulgas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga