Isamaa Tallinn: Eesti lastega ei tohi mängida vene ruletti

Teisipäeva õhtul kogunenud Isamaa Tallinna piirkonna juhatus võttis vastu poliitlise avalduse, milles rõhutatakse et Tallinna keskerakondlaste plaan suruda eesti emakeelega lapsed vene koolidesse on vastuvõetamatu.

Isamaa Tallinn: Eesti lastega ei tohi mängida vene ruletti

Isamaa Tallinna piirkond rõhutab, et Tallinnas tuleb teha kõik selleks, et eesti emakeelega lastel säiliks võimalus minna eestikeelsesse kooli, kus on võimalus õppida eestikeelt emakeelena. Eesti laste surumine vene koolidesse on vastuvõetamatu.

Isamaa eestvedamisel sai vastu võetud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatused, mis näevad ette eestikeelsele õppele ülemineku alates 2024. aastast. See tähendab venekeelsete koolide üleviimist eestikeelsele õppele kooliastmete kaupa.

Tallinna keskerakondlik Linnavalitsus on olnud eestikeelsele haridusele ülemineku vastu. Alles hiljuti nimetas haridusvaldkonna eest vastutav abilinnapea üleminekut võimalikuks inimõiguste rikkumiseks. Nüüd külvatakse veelgi segadust andes mõista, et eesti emakeelega lapsed võidakse tuleval aastal suunata venekeelsesse koolikeskkonda.

Isamaa leiab, et eestikeelsele õppele üleminekul ei tohi kannatada eesti emakeelega laste õppekvaliteet. Neljapäevasel Tallinna Linnavolikogu istungil annab Isamaa fraktsioon üle eelnõu, mis tagab, et üleminek arvestaks Eesti laste huvidega.

Esmaspäeval õhtul ütles Tallinna abilinnapea Andrei Kante Aktuualses Kaameras, et tuleval õppeaastal võib Tallinna haridusamet eesti emakeelega õpilase kodulähedaseks kooliks nimetada ka vene õppekeelega kooli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga