Vabariigi Presidendiks valitud Alar Karis sai teises voorus 72 Riigikogu liikme toetuse. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu valis 31. augustil peetud erakorralisel istungjärgul Vabariigi Presidendiks Alar Karise, keda toetas salajasel hääletusel 72 Riigikogu liiget. Hääletamise teisest voorust võttis osa 80 Riigikogu liiget, ristiga märgistamata hääletamissedeleid oli kaheksa.

Valituks saamiseks oli presidendikandidaadil vaja Riigikogu koosseisu kahekolmandikulist häälteenamust ehk vähemalt 68 Riigikogu liikme toetust.

Alar Karise kandidatuuri esitasid teiseks hääletusvooruks taas Eesti Keskerakonna fraktsiooni ja Eesti Reformierakonna fraktsiooni 59 saadikut.

Karis sai esimeses hääletusvoorus 63 Riigikogu liikme toetuse. Hääletusel osales siis 79 saadikut. 16 hääletussedelit oli siis ristiga märgistamata. Isamaa peasekretär Priit Sibul märkis pärast esimest hääletusvooru, et kuigi kõiki Isamaa saadikute hääli Alar Karis ei saanud, hääletas enamik neist Karise poolt. Ühtlasi märkis Sibul, et kui koalitsioon oleks pidanud, oleks president valitud juba esimeses voorus.

Valitud Vabariigi President Alar Karis tänas Riigikogu talle antud häälte eest. „Tänan kõiki neid, kes minu poolt hääle andsid, aga ka neid, kes seda ei teinud. Ma luban olla heaks partneriks Riigikogule. Suur aitäh,“ ütles Karis.

Ametisse astub Alar Karis ametivande andmisega Riigikogus 11. oktoobril.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga