Riigikogu ei näinud Kaja Kallases peaministrit

Riigikogu istungisaal FOTO:Scanpix/LIIS TREIMANN

Riigikogu ei andnud Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele valitsuse moodustamiseks volitusi. Kaja Kallase valitsuse moodustamiseks volituste andmise poolt hääletas 45 riigikogu saadikut ning vastu oli 53 saadikut.

Kaks saadikut ei osalenud hääletusel ja üks saadik puudus istungilt.

“Minust ei saa täna peaministrit. Me kõik teame seda,” ütles Kallas esmaspäeval riigikogus esinedes.

Kallas sõnas, et kuigi valimistel saavutasid edu muu hulgas jõud, mille strateegiaks on viha ja vale, siis nende poolt hääletati rahulolematuse tõttu. “See on mõttekoht meile kõigile, ka Reformierakonnale, ka mulle. Olen nõus president [Kersti] Kaljulaidi ja paljude ekspertide poolt öelduga, et meie riigis on inimestel pärismured ning need tuleb lahendada mitte kurjuse, viha ja keelamisega, vaid päristegudega,” ütles Kallas.

Kaja Kallase kõne oli oponentide pihta süüdistusi pilduv ja kuulutas Eestile seisakut. Mingeid lahendusi peaministri kandidaat välja ei pakkunud. “Meid ootab ees neli aastat eimiskit,” ütles Kallas ja nimetas koalitsioonilepingut sisutühjaks.

Kaja Kallast toetasid Reformierakonna ja SDE saadikud ning aknaalune Raimond Kaljulaid. Valitsuskoalitsiooni allkirjastanud Keskerakonna, EKRE ja Isamaa Kaja Kallast ei toetanud. Kaks saadikut jätsid hääletamata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga