Hepner opositsiooni muudatusettepanekutest: Riigikogu pole koht tsirkuseks

Heiki Hepner FOTO: URMAS LUIK/ PÄRNU POSTIMEES

Eile esitasid Riigikogu Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide fraktsioonid ligi 10 000 muudatusettepanekut abielureferendumi eelnõule. Ettepanekute seas leidus ka ebatsensuurseid väljendeid, mille suhtes on pahameelt avaldanud ka näiteks endine Riigikogu esimees Eiki Nestor. Põhiseaduskomisjoni liige Heiki Hepner (Isamaa) avaldas sotsiaalmeedias ka mõned teised absurdsemad muudatusettepanekud.

Heiki Hepner kirjutab, et opositsioon on asunud tegema tsirkust ning sisulisest arutelust on asjad kaugel. “Aasta viimast päeva saadab tavaliselt pisut rikkalikum meelelahutusprogramm. Ma ei tea kas kartusest, et meie tele- ja raadiokanalid ei ole tasemel või kehtestatud piirangud ei paku piisavalt tsirkust asus opositsioon täitma seda lünka. No seda jätkub kaugelt kauemaks kui vana aasta õhtu. Kahjuks. Seda jagub ikka aastateks. Ei ole jõudnud veel kõiki neid tuhandeid ettepanekuid läbi vaadata, aga olgu siin toodud kümmekond näidet”

1. Valitsuse koalitsioonileppes ette nähtud abielu teemalise rahvaküsitluse üks vastusevariantidest võiks olla tsitaat Sveta Grigorjeva luuletusest: «mind ei k**i kes keda k**ib/ veel vähem k**ivad mind need/keda k**ib kes keda k**ib?

2. Kas muna oli enne kana?

3. Kes elab metsa sees?

4. Kas maa on lapik?

5. Kas jõulusöök peaks jääma verivorsti ja hapukapsa vaheliseks liiduks?

6. Kas peaminister peaks käima kirikus?

7. Kas inimene võiks abielluda lumememmega?

8. Kas töö juures võib teha kukerpalli?

9. Kas linnud tohivad talveks lõunasse lennata?

10 Kas olete mõelnud kuidas saada paremaks inimeseks?

Hepner lisab, et ettepanekute tegijad on soovinud oma seisukohti tulla põhiseaduskomisjoni ja riigikogu ette tutvustama. “Mina saadaks nad hea meelega mõnda odavamasse telekanalisse, mida reeglina vaadatakse siis kui šampust on juba piisavalt voolanud. Riigikogu pole see koht!” lõpetab ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga