Tõnis Lukas: Sõpruse sild tuleb kiiresti korda teha

Isamaa Tartu esinumber Tõnis Lukas.

Isamaa Tartu esinumbri Tõnis Lukase sõnul ei tohi Sõpruse silla kapitaalremondiga enam venitada ning linn ja riik peavad leidma kiiremas kohas lahenduse, et vältida õnnetusi.

Tõnis Lukas meenutas, et Sõpruse silla hullust olukorrast on räägitud juba aastaid, kuid sisulisi lahendusi silla renoveerimiseks leitud ei ole. “Insenerid on selgelt välja öelnud, et silla kapitaalremonti ei tohi enam edasi lükata ning silla äärmised talad on tõsiselt kahjustatud. Ei saa olla nii, et sellises olukorras kehitavad õlgu nii linnavalitsus kui riik,” ütles Lukas.

Tema sõnul on täiesti sobimatu abilinnapea Tamme väide, millega saab tutvuda siin , justkui saaks linna laenukoormust suurendada ainult hädavajalike olukordade puhul “Kui ühe silla katastroofiline olukord ei ole põhjus lisaraha leidmiseks siis mis veel on?” küsis Lukas, kelle sõnul peab Linnavalitsus koostöös riigiga tagama tartlaste turvalise liiklemise.

500 meetri pikkune Sõpruse sild ühendab Tartus Annelinna Emajõe Karlova poolse kaldaga ning tegemist on kõige suurema liikluskoormusega sillaga Tartus. Sild ei ole kapitaalremonti läbinud pärast selle avamist 1981. aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga