Eesti sai Euroopa Õigusakadeemia liikmeks

Justiitsminister Urmas Reinsalu ja Euroopa Õigusakadeemia president, endine Euroopa Komisjoni president, Jacques Santeri

Justiitsminister Urmas Reinsalu ja Euroopa Õigusakadeemia (ERA) president, endine Euroopa Komisjoni president, Jacques Santeri, allkirjastsid eile Luksemburgis liitumislepingu ERAga. Justiitsministeerium on ERAs määratud täieõiguslikuks Eesti Vabariigi esindajaks.

„Eesti oli ainuke Euroopa Liidu liikmesriik, kes ei olnud veel ERA-ga liitunud, mistõttu on tegemist meie jaoks olulise sammuga, sest meie õiguseksperdid saavad edaspidi ERA koolitustel soodustingimustel osaleda. Lisaks võetakse juba järgmise aasta koolituskavva mitmed meie Euroopa Liidu eesistumise aegsed prioriteetsed teemad,“ märkis Reinsalu ja lisas, et Eesti saab ühtlasi võimaluse suunata ERA Euroopa Liidu õiguse-alast koolitustegevust.

ERA on avalikes huvides tegutsev mittetulunduslik sihtasutus, mille eesmärk on edendada Euroopa Liidus õiguse mõistmist, pakkudes Euroopas tegutsevatele õigusala töötajatele koolitusi ning olles arutelude ja teadmise vahendajaks.

Maineka ERA koolitusprogrammid hõlmavad kõiki Euroopa Liidu õiguse valdkondi, alates Euroopa avalikust õigusest kuni Euroopa kriminaalõiguseni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga