Keskel Anti Toplaan koos perega. Vasakul Merike Käver ja Gerli lehe. Paremal Mart Maastik ja Riina Solman.

Tänavuseks Isamaa Aasta Isaks kuulutati EELK Kuressaare koguduse õpetaja, Saarte praostkonna praost, seitsme lapse isa Anti Toplaan. Aunimetus koos rahalise preemiaga 10 000 eurot anti välja Isamaa naiskogu IRENi ja Perede Ühenduse poolt Harjumaal Kuristu Talu miniloomaaias toimunud perepäeval.

Nii kutsumuselt kui ametilt on Anti Toplaan vaimulik. Tänavu täitub tal 30 aastat töötamisest luterliku kiriku koguduse õpetaja ametis, millest 23 aastat on kuulunud järjepidevalt kohalikku linna- ja vallavolikokku. „Meie pere elu ja töökohaks on Saaremaa. Ühtlasi olen Saarte praostkonna praost ja EELK kirikuvalitsuse liige. Olen tegelenud juba 25 aastat vabatahtliku raadiotööga ning harrastan kestvusalana pikamaa jooksu,“ märkis Anti Toplaan.

Isamaa Aasta Isa 2022 valisid viie nominendi seast välja Isamaa Perede Ühenduse ja Isamaa Naiskogu juhatuse liikmed.

„Tänavuse aasta isa valik sai langetatud hääletuse tulemusena ja võitja selgus üksmeelselt, kuid konkurents oli tihe,“ ütles Isamaa Perede Ühenduse esinaine Gerli Lehe. Tal on enda sõnul suur heameel, et meil on üle Eesti sedavõrd toredaid pereisasid, kes on tegusad ühiskonnaliikmed ja samal ajal pühendunud peredele ja laste kasvatamisele.

„Oma kogemusest tulenevalt olen veendumusel, et parim laste kasvamise koht on pereringis. Loomulikult annan endale aru, et on terve rida põhjuseid, miks enamik peresid seda endale lubada ei saa. Seda enam tuleks ühiskonnas rohkem soosida laste kasvatamist pereringis ning seista hea selle eest, et inimesed ei oleks materiaalsete raskuste tõttu sunnitud loobuma laste kodus kasvatamisest ja viima neid päevahoiuasutustesse,“ on Anti varem öelnud.

„On imetlusväärne, kuidas Anti räägib oma perest, lastest ja abikaasast. Meile läks südamesse, kuidas ta avas isa rolli olulisust mehe elus ning kõneles, mida on lapsevanemaks olemine talle andnud,“ lisas konkursikomisjoni tööd juhtinud Gerli Lehe.

Anti perest on sirgunud ja kasvavad Johanna (31a); Susanna (29a); Lisette (28a); Maarja (26a); Karl Jakob (24a); Arre Markus (17a) ja Siimon (15a).

Aasta Isa nominendid olid Priit Humal, Hannes Mikelsaar, Marko Tiitus ja Arne Tilk. Isamaa Naiskogu IREN ja Isamaa Perede Ühendus andsid aasta isa aunimetuse koos rahalise preemiaga välja juba kolmandat korda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga