Isamaa: Maksuvaba tulu alaku esimesest lapsest

FOTO: Scanpix/Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Isamaa eestseisus toetas erakonna maksupoliitikat arutades ettepanekut, et täiendav maksuvaba tulu lastelt tuleks tulevikus viia vähemalt 600 euroni 3 lapsega pere kohta. Samuti toetati ettepanekut, et maksuvaba tulu tuleks rakendada juba esimesest lapsest.

“Tegemist on osaga erakonna laiemast perepoliitikast,” ütles erakonna programmitoimkonna liige Sven Sester ja rõhutas, et laste maksuvaba tulu laiendamisega väärtustab Isamaa töötamist ja töötavaid lastega peresid. Kuna maksuvaba tulu kasvab koos laste arvuga, toetab meede ka paljulapselisi peresid.”

Sesteri sõnul peame me väärtustama iga Eestis sündivat last ning looma tingimused selleks, et töötav lapsevanem saaks võimalikult palju oma lastesse panustada. “Teist ja kolmandat last ei saa sündida ilma esimeseta,” ütles Sester selgitades, miks maksuvaba tulu peaks rakenduma juba alates esimesest lapsest.

“Isamaa küsib valijate mandaati selleks, et esimese lapse maksuvaba tulu oleks 100 eurot kuus, teise lapse kohta 200 eurot kuus ja iga järgmise lapse maksuvaba tulu oleks 300 eurot kuus,” ütles Sven Sester

Praegu esimese lapse puhul maksuvabastust ei ole ja pered saavad maksuvaba tulu alates teisest lapsest 154 eurot kuus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga