Opositsioonierakonnad algatasid abilinnapea Kalle Klandorfi umbusaldamise

Kalle Klandorf. FOTO: Madis Veltman, Postimees

Tallinna volikogu Isamaa, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Reformierakonna fraktsioonid algatavad umbusalduse keskerakondlasest abilinnapea Kalle Klandorfile, kes soovitas puhastamata tänaval hätta jäänud vanuril taksoga sõita.

Teisipäeva õhtul avaldas Kanal 2 uudistesaade “Reporter” saatelõigu eakast naisest, kes teel Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikusse ei saanud kesklinnas hooldamata kõnniteel kõndida ja oli seetõttu sattunud raskesse olukorda, sesisab nelja fraktsiooni juhi ühisavalduses.

Samas saates küsiti kommentaari Tallinna kommunaalvaldkonna eest vastutavalt abilinnapealt Kalle Klandorfilt, kes teatas, et tänavatega on kenasti ning hoopis lumme kinni jäänud eakas naine peab oma asju ajama taksoga, mitte proovima jala liikuda Tallinna tänavatel.

Tallinna volikogu neli erakonda algatavad ühiselt abilinnapea Kalle Klandorfi umbusaldamise. “Linnavalitsus võlgneb vabandustele lisaks ka korras linnatänavad ja empaatiavõimelised juhid ning kuna Kalle Klandorf seda rolli täita ei soovi, avaldame talle umbusaldust,” seisab ühisavalduses.

“Südametu ja nõrgematesse hoolimatu suhtumine ei ole kohane Eesti pealinna juhtidele ning taolise suhtumisega ei saa linna juhtimine jätkuda,” leiavad nelja fraktsiooni juhid. “Tallinna linn peab tagama kõigile tallinlastele võimaluse avalikku ruumi kasutada – eriti eakatele inimestele, aga ka väikelaste vanematele, liikumisraskustega inimestele. Tallinna tänavad ei näe praegu välja kaasaegse Euroopa pealinna väärilised.”

“Abilinnapea Klandorfi vastutus puhastustehnika paraadide korraldamise kõrval on tagada valdkonna toimimine ning probleemi ilmnemisel teostada järelevalvet. Soovitus pensionäridel taksoga sõita, miks mitte ka lastel ja teistel jalakäiatel näitab, et linnavalitsuses on isegi mõnepäevase lumesaju järel käegalöömise meeleolud,” seisab ühisavalduses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga