Riho Terras rindejoonelt: Saksamaa ja lääs peavad Ukrainale relvi ning laskemoona saatma

Riho Terrase (pildil vasakult teine) rõhutusel tuleb Ukrainaga olla solidaarne ning Euroopa riikide juhtkonnad peaksid iga päev Ukrainas käima, et meie toetust näidata.

Euroopa Parlamendi liige ja kaitseväe endine juhataja Riho Terras käis Ukrainas rindejoonel sõjapiirkonnaga tutvumas ja kutsub lääneriike üles Ukrainat sõjavarustusega aktiivsemalt toetama.

„Need mehed vajavad sõjatehnikat. Relvi ja laskemoona. Nad on viimased kaheksa aastat puhkuseta oma riiki kaitsnud ning nüüd võib iga hetk sõjategevus väga intensiivseks muutuda. Nendega kohtudes oli näha, et nad armastavad oma kodumaad, kuid lisaks tahtele oma riiki kaitsta on vaja ka sõjavarustust,“ ütles Terras.

Terras manitses ennekõike Saksamaad, kes põikleb kõrvale Ukrainale sõjavarustust andmast ega lase seda ka teistel lääneriikidel teha. „Kui ise ei aita, siis võiks lasta seda teistel ikkagi teha. Viimase kolme päeva jooksul on vahejuhtumite arv iga päev süsteemselt kahekordistunud. Abi tuleb anda kohe,“ ütles ta.

„See on sõnumite mäng, iga sõna loeb. Ukrainaga tuleb olla solidaarne, Euroopa riikide juhtkonnad peaksid iga päev Ukrainas käima, meie toetust peab näitama – Ukrainat ei tohi üksinda jätta,“ ütles Terras.

Euroopa Parlamendi liige ja endine Kaitseväe juhataja Riho Terras külastas 19. veebruaril Ukraina rindejoont Krasnagorofka küla lähistel koos Ukraina ülemraada liikme kindralleitnant Mikhailo Zabrodskiga. Sõdurid, kellega Terras kohtus, kuuluvad operatiivgruppi Shid (ukraina keeles Ida), mida juhib kindralleitnant Juri Sodol.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga