USA rakendab Putini liitlase vastu sanktsioone

President Vladimir Putin. Foto: Yuri Kadobnov/Pool via REUTERS

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon kehtestas kolmapäeval sanktsioonid Vene riigipea Vladimir Putini liitlasest ärimehe Jevgeni Prigožiniga seotud firmadele.

Washington kahtlustas, et Prigožin aitas rahastada Ameerika valijatele suunatud  sotsiaalmeedia kampaaniat mõjutamaks 2016. aasta presidendivalimisi.

Kolmapäeval teada antud sammud on suunatud firmade vastu, mida Prigožin on kasutanud sanktsioonidest kõrvalehiilimiseks Sudaanis, kus USA väitel on Venemaa olnud seotud sõjaliste operatsioonide ja autoritaarsete režiimide toetamisega.

“Tänased sammud piiravad veelgi Prigožini ja tema toetajate katseid plaanitseda korratusi või õõnestada demokraatlikke reforme Sudaanis,” ütles USA välisminister Mike Pompeo avalduses, teatades rahandusministeeriumi välisvarade kontrolli agentuuri sanktsioonidest.

Prigožin tekitas tähelepanu 2018. aastal, kui USA võimud süüdistasid teda ja tema kontrollitud firmasid seotuses ulatusliku valeinfokampaaniaga 2016. aasta presidendivalimiste ajal, et kallutada tulemus praeguse presidendi vabariiklase Donald Trumpi kasuks.

USA justiitsministeerium loobus märtsis süüdistustest kahe firma, Concord Management and Consulting LLC ja Concord Catering vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga