Isamaa eestseisuse volituste pikendamist toetab enamus hääletanuid

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Isamaa Erakonna eestseisus kinnitas 18 poolt- ja ühe vastuhäälega erakonnaliikmete e-hääletuse protokolli, milles küsiti liikmete nõusolekut praeguse eestseisuse volituste pikendamiseks. Volituste pikendamist toetas 1004 erakonna liiget ehk 87 protsenti hääletanutest ja vastu olid 155 erakonna liiget, kes moodustasid hääletusel osalenutest 13 protsenti.

Isamaa erakonna esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul kinnitab suur häälteenamus, et valdav enamus erakonna liikmetest peavad põhjendatuks juhtorganite volituste pikendamist. “Kuna Parempoolsete alternatiivne ettepanek ja aktiivne vastupropaganda sai väga väikese toetuse, siis kujunes sellest hääletusest omamoodi usaldushääletus tänastele juhtidele, kes näevad Isamaad konservatiivse ja väärtuspõhise aateparteina. Hääletustulemus näitab ka, et erakonna kollektiivse mõistusega on kõik korras ja eestseisuse ning volikogu mõistlikud ettepanekud leiavad erakonna enamuse toetuse,” lisas Seeder.

Liikmehääletuse sõnum on selge: kaklus ja erakonna halvustamine liikmetele ei meeldi.

Samuti leidis Seederi sõnul kinnitust, et erakond ei ole lõhenenud kaheks vastanduvaks pooleks, vaid Parempoolsete näol on tegemist väikese kärarikka vähemusega. „Liikmehääletuse sõnum on selge: kaklus ja erakonna halvustamine liikmetele ei meeldi,“ kinnitas Seeder.

Isamaa esimees toonitas, et käesolev otsus on viiruse põhjustatud hädaolukorrast tulenev erand. “Mina esimehena ja Isamaa eestseisus kui ka volikogu soovivad liikmete üldkoosoleku kokkukutsumist nii ruttu kui võimalik. Erakonna huvides on valida uued juhtorganid esimesel võimalusel,” toonitas Seeder.

Seeder avaldas rahulolu ka elektroonilise hääletuse esinduslikkuse üle. „1159 osalejat on kindlasti hea esindatus. Nii suur hääletanute arv kinnitab, et liikmetele läheb erakonna käekäik korda ja nad soovivad otsustamisel kaasa rääkida,” avaldas Seeder heameelt.

Hääletus viidi läbi vastavalt erakonna volikogu 13. aprilli otsusele seoses asjaoluga, et eestseisuse volitused lõppevad käesoleva aasta 11. mail. Isamaa erakonna liikmete elektrooniline hääletus toimus mittetulundusühingute seaduse § 22¹ alusel ajavahemikul 15.-22. aprillini. Liige sai hääletada, kas ta toetab või ei toeta Isamaa erakonna juhatuse liikmete ametiaja pikendamist kuni 11. maini 2022.

Kommentaarid artiklile “Isamaa eestseisuse volituste pikendamist toetab enamus hääletanuid

  • 26. apr. 2021 kell 14:41
    Permalink

    Toetan juhatuse ametiaja pikendust.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga