Mart Luik: Keskerakond hääletas korruptsioonikomisjoni maha

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimehe Mart Luige sõnul oli linna valitseval Keskerakonnal võimalus neljapäeval näidata, et nad samuti soovivad korruptsiooni linnast lõplikult välja juurida. Paraku jätsid nad selle võimaluse kasutamata. Foto: Eesti Uudised

Eilsel Tallinna Linnavolikogu istungil hääletas Keskerakonna fraktsioon täiskoosseisus maha Isamaa eelnõu moodustada korruptsioonivastane komisjon, mida kõik teised volikogus esindatud erakonnad toetasid.

“Komisjoni loomisel on oluline poliitiline signaal, et süsteem peab muutuma ja korruptsioonile ei ole Tallinnas enam kohta. Probleemiga tuleb tegeleda ennetavalt ja süsteemselt, et võimalikult paljud rikkumised ära hoida, mitte viia läbi vaid tagantjärele kontrolle, mis suures pildis enam palju ei muuda,” ütles Tallinna Linnavolikogu aseesimees Mart Luik.

“Keskerakond näitas taaskord jõuliselt ja üheselt, et nende jaoks korruptsioon probleem ei ole ja nemad sellega tegeleda ei soovi. Kahju! Linnajuhtimise võimalikult heale tasemele viimine peaks olema eelkõige ka linnajuhtide huvides ning sellist komisjoni ei tasuks karta. Korruptsioon on suures ulatuses lahendatav probleem ning sellega ennetavalt tegelemine saab ainult kasu tuua,” lisas Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik.

Ajakirjanduses ilmunud arvamusavaldused enamuses toetasid korruptsioonivastase komisjoni moodustamist, samuti kutsuti üles Keskerakonda seda ettepanekut mitte maha hääletama. Paraku ei võtnud linna valitsev erakond neid üleskutseid kuulda ja hääletas Isamaa ettepaneku maha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga