Solman: Ukraina rahva kangelaslikkus väärib Tallinnas oma väljakut ning meie sügavat austust

Riina Solman Ukraina toetuseks 17. veebruaril Vene saatkonna ees aset leidnud meeleavaldusel. Foto: Kaja Vajak

Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsiooni liikme Riina Solmani sõnul tuleks Ukraina riigi ja rahva kangelaslikkuse tunnustamiseks nimetada Tallinnasse eraldi Ukraina väljak. Tallinna volikogul on uuel nädalal võimalus Isamaa fraktsiooni esitatud vastavasisuline eelnõu menetlusse võtta.

Riina Solmani sõnul annaks Ukraina väljaku loomine selge signaali meie väärtusruumist. „Venemaa poolt alustatud jõhker ja kuritegelik sõda Ukraina vastu on vastuvõetamatu. Tallinna ühele väljakule Ukraina nime andmine annab selge signaali, et me oleme selles sõjas õigluse poolel – Ukraina rahva poolel,“ ütles Solman.

Solman rõhutas, et tegemist oleks sümboolse sammuga, millele lisaks on vaja otseloomulikult astuda konkreetseid samme sõjapõgenike aitamiseks ja humanitaarabi andmiseks ukrainlastele. Samas rõhutas ta, et märkide keel on väga oluline.

„Sümbolid aitavad kujundada arvamust ja hoiakuid meie ühiskonnas. Tallinna linnajuhid saavad selle sammuga näidata kõigile Tallinna elanikele, et me oleme ühes Ukrainaga.“ Ta lisas, et Ukraina väljaku nimetamine eeldab arutelu ja põhjalikku koostööd linnplaneerimise eest vastutavate isikutega, et leida Ukraina väljakule sobiv ja väärikas koht Tallinnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga