EKRE liige tahab kodanikelt valimisõiguse ära võtta

EKRE Saaremaa vallavolinik Mart Saarso leiab, et kõigilt seksuaalvähemuste esindajatel tuleks valimisõigus ära võtta. /Foto RAIGO PAJULA/POSTIMEES

EKRE liige ja endine meresõitja Mart Saarso nimetab sotsiaalmeedias kõiki seksuaalvähemuste esindajaid “vaimseteks invaliidideks”, kellelt tuleks tema arvates valmisõigus ära võtta. 

Saarso kirjutas oma Facebooki seinal: «Austatud FB sõbrad, mul on ettepanek. Kõik need perverdid, kes mahuvad lühendi «LGBT» alla, tuleb arvele võtta kui 100% vaimsed invaliidid, millega kaasneks valimisõiguse tühistamine. Samas ei tähendaks see, et nad tööd tegema ei pea. Vaimne puue ei sega töötamist kirka ja labidaga ning ei kätke endast otsest ohtu tervele ühiskonnale. Ma mõtlen seda täiesti tõsiselt.»

Facebook on nüüdseks postituse eemaldanud. Tema sotsiaalmeediakonto seinal on kirjas vaid postitus, milles seisab, et Saarso sai ühe kommentaari eest juba varem Facebookilt vihakõne hoiatuse.

«Kallid kaasteelised, see keskkond siin on rangelt tsenseeritud ja targem on leida mõni teine kanal, kus vabalt mõtteid avaldada saab,» kirjutab Saarso.

Mart Saarso on endine eesti meresõitja. Ta liitus 2017. aastal EKREga ja valiti sügisel Saaremaa vallavolikogu liikmeks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga