Mart Luik: TLT uuele juhile Boroditšile määrati nii suur palk, et seda tuleb varjata

See foto on tehtud Tallinna volikogu uue koosseisu esimesel istungil 02. novembril 2017. Juba siis jätkus reformierakonna fraktsiooni liikmel Boroditšil jutuainest keskerakondlase Mihhail Korbiga. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

Tallinna linnavolikogu aseesimees Mart Luik peab absoluutselt lubamatuks, et täielikult Tallinna linnale kuuluva ettevõtte Tallinna Linnatranspordi AS uue juhi Deniss Boroditši palk on salastatud. “See pole Kalle Klandorfi või Taavi Aasa, vaid linnarahva raha ja seetõttu peab linnaettevõtte juhi palk olema avalik,” lisas Luik.

Töölepingu konfidentsiaalsuse sättele viidates keeldusid TLT AS uue juhi palka nimetamast nii Boroditš ise kui ka ettevõtte nõukogu esimees abilinnapea Kalle Klandorf. Seejuures rääkis Boroditš ERRi ajakirjanikule, et plaanib ettevõtte muuta läbipaistvaks. Korruptsiooni ja varastamiste süüdistuste alla langenud linnaettevõtte TLT senise juhi Enno Tamme palk oli avalik ja kuni ametist lahkumiseni suve alguses teenis ta 5500 eurot kuus.

Linnavolikogu aseesimees Mart Luik ütles, et temani on jõudnud kuuldused, et Boroditš võib hakata saama isegi 7000-eurost tasu. “Tõenäoliselt kokkulepitud kõrge palk ongi põhjus, mis seda üritatakse varjata. Ma olen kindel, et linnavolikogu Klandorfi-Boroditši salatsemisega ei lepi ja proovivad seda volikogus välja nõuda”, lisas Luik.

Tõenäoliselt valiti Boroditš sellele ametikohale just Keskerakonna võimu kindlustamiseks, sest ta plaanib jätkata tööd ka linnavolikogu liikmena.

Kommentaarid artiklile “Mart Luik: TLT uuele juhile Boroditšile määrati nii suur palk, et seda tuleb varjata

  • 8. jaan. 2019 kell 13:35
    Permalink

    Arvestades milline hulk valijaid on supervaletajate poolt lollideks lammasteks muudetud ja valivad enamuses kloune riiki kraavi keerajaid – tuleb koguni diktatuur või kaitseväe abil ajutine valitsus moodustada, sest vastasel juhul, kui tuleb uus masu, oleme kapitaalselt kraavis. Lõputu mölaga pole veel kusagil riiki haljale oksale upitatud!

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga