Helir-Valdor Seeder: kahepalgelised euroopalikud väärtused ja topeltstandardid demokraatias

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Prantsusmaa ja Saksamaa on Euroopa juhtriigid, kes demokraatia ja inimõiguste eestkõnelejatena on viimastel aastatel koos Brüsseliga aktiivselt sõnades kaitsnud Euroopa väärtusi ning süüdistanud Poolat ja Ungarit demokraatia, sõnavabaduse, ausa kohtupidamise ja lausa inimõiguste rikkumises. Samal ajal hiilisid Saksamaa ja Prantsusmaa ise kõrvale Venemaa-suunalisest EL-i relvaembargost, mille toel müüdi agressorile sadade miljonite eurode ulatusest sõjatehnikat, kirjutab Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder Eesti Päevalehes.

Seeder toob enda arvamusloos esile, et Schröderi-Merkeli Nord Stream 2 arendus oli otsene Euroopa energiasõltumatuse ja julgeoleku ning Ukraina riigi vastane projekt, mille kohta tehtud kriitika jõudis vaid kurtide kõrvadeni. “Saksamaa ja Prantsusmaa venesõbralik poliitika on kahjuks võrreldav Ungariga, kes häbiväärselt tõrgub sanktsioonidega kaasa minemast ja tahab vene gaasi edasi osta, aga Orbani mõju Euroopa poliitika kujundamisel on siiski väike,” kirjutab ta.

Seeder lõpetab loo üleskutsega survestada Euroopa Liidu riike Ukrainat toetama. “Eesti, Läti, Leedu ja Poola peavad üheskoos olema võimas vedur Ukraina selja taga, et survestada juhtivaid EL-i riike kiiremale ja jõulisemale tegevusele, järgides USA ja Suurbritannia eeskuju. Seni saavutatu on täiesti ebapiisav. Me oleme sõjas!”

Loe täispikka lugu Eesti Päevalehest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga