Reinsalu välisvisiidil Kiievis: Ukraina vajab Euroopa Liidu ühemõttelist ja selget toetust

Välisminister Reinsalu kohtumine Ukraina kolleegiga. Foto: Välisministeerium

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna Kiievis Ukraina kolleegi Vadim Prõstaikoga. Kohtumisel arutati kahe riigi suhteid, julgeoleku olukorda Ukrainas, küberkaitsekoostööd, suhteid NATO-ga ning arengukoostöö teemasid.

Reinsalu kinnitas kohtumisel Ukraina kolleegile kahe riigi häid suhteid ning Eesti toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. „Ukraina vajab praeguses olukorras Eesti ja ka Euroopa Liidu ühemõttelist ja selget toetust, et leida rahumeelne lahendus konfliktile Donbassis ja Ida-Ukraina okupeeritud aladel,“ ütles välisminister.

Kohtumisel arutasid välisministrid ka Ukrainas läbiviidavaid reforme, mille üks eesmärkidest on tuua Ukraina Euroopale lähemale. „Ukraina reformikava on kindlasti väga ambitsioonikas, kuid vajalik. Oluline on, et Ukrainal oleks võimalik hoida Euroopa Liidule ja NATO kurssi,“ lisas Reinsalu.

Ukraina on aastaid olnud Eestile arengukoostöö prioriteetriik ning Eesti jätkab Ukraina tugevat toetamist. „Nii nagu meidki üheksakümnendate alguses aidati, on nüüd meie kohustus teisi sarnases situatsioonis olevaid riike toetada. Seda enam, et Eesti teadmised ja kogemused riigihalduses, hariduses, ettevõtluses ja infotehnoloogia valdkonnas on laiad ja kasulikud just Ukrainale,“ selgitas Urmas Reinsalu.

Välisministril on veel ees kohtumised Ukraina peaminister Oleksii Hontšarukiga, asepeaminister Euroopa integratiooniküsimustes Dmõtro Kulebaga, asepeaminister digpöörde küsimustes Mõhhailo Fedoroviga, Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretäri Oleksii Daniloviga ning peaprokurör Ruslan Rjabošapkaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga