Kanepi aukodanik Vaike Meesak: Isamaa on õigel teel

Kanepi valla aukodanik Vaike Meesak Kanepi Perearstikeskuses. Foto: Aare Lepaste

Hiljuti Kanepi valla aukodaniku tiitli pälvinud perearst Vaike Meesak leiab, et Isamaa on õigel teel ning soovib, et erakond püsiks jätkuvalt valitud kursil.

„2023. aasta riigieelarves on olulised investeeringud riigikaitsesse, haridusse, sündimusse. Ma olen rahul Isamaa perepoliitikaga ja mõistagi sellega, et on selge siht eesti õpekeelele üleminekuks. Ma ei teeks praegu isegi midagi enamat, sest kõik eelnev on Eestile väga oluline,“ selgitas Isamaa esindajana korduvalt Kanepi vallavolikokku valitud kauaaegne perearst.

„Aga igaüks meist peab ka isiklikult panustama, et meil oleks Eestis hea elada. Ükski minister, kantsler ega ametnik ei saa inimesel käest kinni võtta, et teda terviseradadele kutsuda, keelitada tarbimisharjumisi ja elukorraldust muutma. Perearstina ma näen ja tajun kui oluline on, et meil oleks võimalikult rohkem tervena elatud aastaid. Ja see on just see, mida saame paljuski ise teha,“ leiab Vaike Meesak, kes utsitab Kanepi kandi inimesi võimalikult rohkem liikuma.

„Ent seejuures on kurb, et turvalisi kergliiklusteid ja liikumisradasid Kanepi ümbruses just palju pole.  Aastaid tagasi räägiti küll Kanepi ja Põlgaste vahelisest kergliiklusteest, aga kalevi alla see projekt kahjuks jäi. Ja kui otsustada selle põhjal, mis Eestis ja maailmas hetkel toimub, siis pole lähiaastatel ilmselt suurt lootust, et selles osas midagi paraneks. Ometi on meie kandis järjest rohkem neid, kes liikumisest lugu peavad. Eriti paistavad selles osas silma eakamad,“ sedastab Vaike Meesak, kelle igapäevased kõnniringid on vähemalt seitsme kilomeetri pikkused.

Pilku lähitulevikku suunates eeldab Kanepi aukodanikust perearst, et tänavu koroona loodetavasti ühiskonda sedavõrd rängalt räsima ei hakka. „Paljud on vaktsineeritud, paljud haiguse läbi põdenud, sellest on abi olnud ja on usutavasti ka edaspidi. Me ei satu nii tihti torude alla ja põeme reeglina kergemalt,“ on 41-aastase arstikogemusega ja 25 aastat perearstina töötanud Meesak pigem optimistlik.

Kanepi valla kõrgeima tunnustuse, Kanepi valla aukodaniku tiitli pälvis Vaike Meesak. Aastate jooksul on ta propageerinud tervislikke eluviise, tervislikku toitumist ja korraldanud liikumisüritusi. Ta on kuulunud Kanepi valla volikokku ja panustanud sotsiaalvaldkonda. COVID-19 pandeemia ajal tegutses perearstipraksis väsimatult, ükski patsient abita ei jäänud. Kui algas vaktsineerimine, siis oli Kanepi Perearstipraksis Põlva maakonnas üks edukamaid. Vaike Meesaku suurepärast tööd ja pühendumust hindas tänavu Põlvamaa Omavalitsuste Liit Põlvamaa aukirjaga. Samuti sai Vaike Meesaku Perearstikeskus sel aastal Eesti Perearstide Seltsi poolt A-taseme keskuse tunnustuse. Pingelise töö kõrvalt leiab Vaike Meesak aega veel ka linetantsu jaoks ning meelsasti osaleb ta igasugustel kõnniüritustel. Ta on eeskuju nii ametialaselt kui ka muudes tegemistes.

Allikas: Kanepi Vallavalitsus

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga