Helir-Valdor Seeder: EKRE räägib eesti keeles üht, vene keeles teist juttu

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Tänaseks ongi EKRE-st kujunenud suuruselt teine vene erakond Eestis, kirjutab Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

EKRE juhtide kasvav venemeelsus ja kahepalgeline poliitika tekitab ühiskonnas segadust ja on julgeolekuoht Eestile. EKRE endise esimehe ja praeguse aseesimehe Mart Helme viimase paari aasta erinevad ja vastandlikud sõnumid venekeelsetele elanikele ja eestlastele on olnud korduvad ja süsteemsed ning on teadlik taktika, et sarnaselt Keskerakonnaga suurendada toetust venekeelse elanikkonna hulgas ja samas hoida eestikeelsete rahvuslikult mõtlevad valijate toetust. Tänaseks ongi EKRE-st kujunenud suuruselt teine vene erakond Eestis.

Mart Helme viimased avaldused venekeelses meedias, kus ta sisuliselt kiidab heaks nõukokogudeaegse venestamise läbi massimigratsiooni Eestisse ja annab putinimeelsetele venelastele sõnumi, et tema (EKRE) ei ole Ukraina poolt, on karjuvas vastuolus sellega, mida EKRE juhid räägivad eestikeelses meedias. Isegi Stalnuhhini, Korbi, Kõlvarti, Toomi jt. Keskerakonna vene poliitikute väljaütlemised kahvatuvad Mart Helme venekeelsele elanikkonnale suunatud sõnumite kõrval.

Mart Helme põhjendus, et ta ei vali sõjas poolt ja on rahu poolt, kuna „mõlemad pooled vehivad tuumarelvaga“ on demagoogiline ja  selgrootu püüe laveerida kahe teineteist välistava valiku vahel. Lisaks on see ka küüniline vale, sest Ukrainal pole tuumarelva ja ta pole sellega ka „vehkinud“, vaid hoopis agressor Venemaa on korduvalt tuumrelvaga ähvardanud ja ohustanud Ukraina rahumeelseid tuumarajatisi.

Tõenäoliselt saavutas ka viimase propagandistliku aktsiooniga EKRE oma eesmärgi – erinev jõuline sõnum eestlastele ja venelastele erinevas meediaruumis. Eestikeelses meedias tõttasid EKRE juhid Martin Helme ja Jaak Madison ümber lükkama Mart Helme seisukohti, kes raputas ka ise endale „tuhka pähe“ ja niimoodi kinnistati eestikeelses meedias tugevalt rahvuslikku kuvandit aga venekeelses meediaruumis jäi kõlama EKRE räigelt putinlik ja venemeelne sõnum. Kaks kärbest ühe hoobiga, nagu ütleb rahvatarkus.

Mart Helmest ja EKRE-st on saanud Edgar Savisaar ja Keskerakond, kes kaaperdatud rahvusliku usalduse on valmis Kremlile maha müüma. Selline kahepalgeline ja ühiskonda lõhestav poliitika ning inimeste hullutamine võib EKRE-le tuua Keskerakonna toetajate hääled (mis ongi juhtunud) aga ei ole Eesti rahvuslikes huvides ja kujuneb perspektiivis tõsiseks julgeolekuohuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga