Riho Terras tunnustab valitsuse otsust suunata riigikaitsesse rohkem vahendeid, kuid seejuures ei tohi piirduda ainult hädavajaliku hankimisega, vaid tegeleda kaitsevõimete üleüldise arendamisega. Foto: Taavi Liivo

Euroopa Parlamendi liige, endine Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras kandideerib Riigikogu valimistel Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosas.

Terrase sõnul kandideerib ta seetõttu, et tulevane Riigikogu koosseis ja valitsus seaksid esikohale Eesti riigikaitse arendamise. „Eesti poliitikud ei tohi kinni jääda mõttemalli, et riigikaitse kulud tõusevad 3% SKP-st ja sellega on probleemid lahendatud. Eesti ambitsioon riigikaitses peab olema palju suurem. Meil on vaja investeerida kaitsevõimesse nii palju, et suudaksime likvideerida puuduvad võimelüngad ning agressorile vastu panna,“ ütles ta.

„Peame meeles pidama, et teised riigid investeerivad täiendavalt riigikaitsesse. Konkurents on tihe ning relvastuse kohale jõudmine ja vajalik väljaõpe võtab aega. Kui me jätame täna olulised otsused tegemata siis ei jõua me piisavalt kiiresti heidutus- ja kaitsevõimet üles ehitada,“ rääkis Terras.

Terras rõhutas, et oluline on jätkata Venemaa survestamist. Venemaa naaberriigina on Eestile ülioluline, et Ukraina selle sõja võidaks. Vastupidine tulemus või Venemaa survele järele andmine on otsene oht Eesti iseseisvusele. Peame tegema kõik endast olenevalt, et Eesti ja meie mõttekaaslaste hääl kostuks üle Euroopa ja ulatuks meie liitlasteni.“

Eelmisel nädalal andis Isamaa teada, et 2023. aasta Riigikogu valimistel kandideerib Isamaa ridades brigaadikindral reservis Artur Tiganik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga