Kaitseliidu Põlva malev kinkis riigi sünnipäeva eel sädeinimestele riigilipud

Kaitseliidu Põlva maleva vabatahtlikud kogunesid Põlva keskväljakul, et viia seejärel riigilipud maakonna kolmes vallas elavate sädeinimeste peredesse. Foto: Toomas Nigola

Päev enne Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva kinkis Kaitseliidu Põlva malev kuuele Põlvamaa perele riigilipud koos kõigi heiskamiseks vajalike tarvikutega.

Kaitseliitlane Jaano Mägi, kelle initsiatiivil lippude kinkimine juba 2019. aastal teoks sai märkis, et varasematel aastatel on lipud kingitud erinevates Põlvamaa külades elavatele lastega peredele ning vabatahtlikele. „Eelmisel aastal näiteks said lipud kingituseks pered, kus keegi tegutseb kas vabatahtliku päästja või abipolitseinikuna. Tänavu jõudsid lipud sädeinimeste peredesse,“ täpsustas Mägi ning lisas, et sündinud on traditsioon, mis jääb kestma aastateks.

13. veebruarist Kaitseliidu Põlva malevat juhtiv major Kaido Kivilo on uhke, et maleva kaitseliitlastele on tähtis nii Põlva maleva kui sellest tulenevalt kogu Kaitseliidu hea maine. „Loomulikult on Kaitseliidu esmane eesmärk ja ülesanne riigi sõjalise kaitse ettevalmistamine, kuid sellele lisaks saame me oma tegevuste kaudu oluliselt kaasa aidata isamaaliste väärtuste hoidmisele. Väärib esiletõstmist, et vabariigi sünnipäeva eel juba kolmandat aastat toimuv lippude kinkimine on just vabatahtlike kaitseliitlaste algatus. Olen seisukohal, et absoluutselt iga tegevus, millega tugevdatakse eestimaalaste rahvuslikke tundeid ja isamaa-armastust, väärib kõhklematult toetamist,“ sõnas Kaitseliidu Põlva maleva pealik major Kaido Kivilo.

Ettevõtmisse kaasatud naiskodukaitsjad panid igas peres lauale suure kringli, millega kaitseliitlaste algatust toetab AS Lõuna Pagarid. Samuti jagus igale perele Kaitseliidu meeneid. „Vastuvõtt on peredes alati olnud väga soe ning sarnaselt kahele eelnenud aastale tehti mõneski majapidamises ettevalmistused lipu heiskamiseks 24. veebruaril ka tänavu otsekohe. Loodame väga, et neis peredes heisatakse riigilipp jätkuvalt igal lipupäevadel. Mis saab olla ilusam kui lipuehteis talud vabariigi aastapäeval,“ ütles Mägi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga