Isamaa naiskogu nimetas Aasta IRENiks Pille Lille

Pille Lillele Aasta IREN 2023 tiitli üleandmine Isamaa jõulukontserdil Toomkirikus 18.12.2023. Foto: Gerry Konnov

Isamaa Naiskogu IREN andis tänavu Aasta IRENi aunimetuse Pille Lillele. Auhinna üleandmine toimus 18.12.2023 Isamaa jõulukontserdil Toomkirikus, mille korraldamise ja ellukutsumise eest tuleb samuti tänada Pille Lille.

Pille Lill liitus Isamaa erakonnaga ja Naiskoguga IREN 2017. aastal. Pille on ooperilaulja ja muusikuna olnud eesti rahvuskultuuri edendamise oluline eestvedaja ning ta on ka erakonna sees läbi aastate tutvustanud rahvuskultuuriga seonduvaid väljakutseid ja kitsaskohti. Ta on tõstatanud lahendamist vajava murekohana Eesti koorijuhtide ja tantsujuhtide madala tasustamise ja suure vabatahtliku töö osakaalu Laulu- ja Tantsupeokultuuri eestvedamisel. Pille on olnud pikalt muusikute fondi PLMF ja Eesti Kultuuri Koja eestvedaja.

Pille teeneks on ka Isamaa foorumite sarja käivitamine, kus arutletakse erakonna väärtustega seonduvatel teemadel. Foorumite sarja kantakse üle Raadio 7 vahendusel ning Isamaa Facebooki lehel.

Isamaa Naiskogu Aasta IREN 2023 Pille Lill. Foto: Tairo Lutter/EESTI MEEDIA

“Isamaa on olnud ja on minu jaoks võimalus, kus oma kogemuste ja oskustega saan kaasa aidata, et inimesed tunneksid end hoituna. Siiras tänu selle tunustuse eest,” ütles Pille Lill auhinda vastu võttes ning lisas: “Eesti on nii väike ja meie kultuur nii habras. Ta vajab erilist hoolt. Meil on vaja hoida igat inimest, igat loojat, igat annet. Meil pole võimalik kedagi kaotada. On vaja olla üksteisele toeks, ulatada abikäsi ka siis, kui seda ei küsita. Meie hinged on täidetud Maarjamaa pühadusega, mille nimeks on armastus. Ka kõige raskemates tingimustes usun, et leiame sügaval enda südame põhjas valguse tunde, millega saame luua ka kõige pimedama mõtte uueks. Meie südames on Jumalik allikas muutumatul kujul, alati.”

Isamaa Naiskogu IREN esinaine Lea Nilson ütles, et IREN tunnustuse eesmärk on väärtustada ja avaldada tunnustust naisele, kes on oma tegevusega silma paistnud ning on eeskujuks teistele IREN liikmetele. “Pille Lill on oma erakordse soojuse, headuse ja südikusega kogu erakonnale suureks toeks ja eeskujuks. Isamaa naiskogu tänab Pille Lille südamega tehtud töö eest!”

Isamaa naiskogu IREN loodi 2014. aastal eesmärgiga toetada erakonda kuuluvate naiste osalust poliitikas. Irenisse kuulub üle 400 naise. Viimastel aastatel on IREN-i aunimetuse pälvinud Riina Kitt ja Lea Nilson.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga