Isamaa Tartu piirkond valis üldkogul uue juhatuse

Isamaa Tartu piirkonna üldkogu. Foto: Isamaa Erakond

Neljapäeva, 3. märtsi õhtupoolikul toimus Tartus Alexela loomelaval Isamaa Erakonna Tartu piirkonna üldkogu. Juhatusse osutusid valituks Gerda Zeigo, Kaspar Kokk, Priit Humal, Mihhail Lotman, Lembit Kalev, Marit Sepma, Meelis Leidt, Tõnis Lukas ja Argo Annuk.

Üldkogul võtsid sõna erakonna esimees Helir Valdor Seeder ja Tõnis Lukas, kes kõnelesid poliitilisest olukorrast Eestis, samuti ei jäänud puudutamata Ukraina teema. Valiti uus juhatus, volikogu ja revisjonikomisjon.

Tartu Linnavolikogu esimees, Eesti Kirjandusmuuseumi direktor Tõnis Lukas ütles, et Isamaal on tarvis olla Eesti inimestele see usaldusväärne jõud, kelles nähakse Eesti riigi püsimise garantiid. „See on meie kindlameelne kaitsetahe, seismine eesti keele ja kultuuri eest, usk sellesse, et Eesti koht ja meie liitlased on Läänes.“

Ta selgitas, et samal ajal kui osa ennast rahvuslikeks konservatiivideks nimetavatest inimestest imetlevat Venemaa riigipead Vladimir Putinit, on meil vaja hoida tõelist isamaalisust, mis ei flirdi ohtliku Venemaaga. „Ukraina võimas võitlus oma iseseisvuse eest näitab, et kaitsetahe aitab vastu saada ka kõige ohtlikumale agressorile. Kutsun inimesi ühinema Kaitseliidu ja tema sõsarorganisatsioonidega. Tegin seda ka Tartu Linnavolikogu istungil selle nädala esmaspäeval, kui kiitsime heaks Venemaa agressiooni hukka mõistva avalduse,“ lausus ta.

Isamaa algatus on Tartus ka praeguse Võidu silla nime muutmine, sest see nn Suure Isamaasõja võidu auks nimetamine on karjuvas vastuolus ajaloolise õiglusega. „See ei olnud meie võit! Eesti jaoks tähendas nõukogude armee võit 1944-1945 aastatel hoopis raske okupatsiooni algust!“ tähendas Lukas.

Isamaa esimees Helir Valdor Seeder ütles, et Tartu vaim on isamaaline vaim ja Isamaa erakonna Tartu piirkond seda vaimu ja vaimsust ülikoolilinnale väärikalt hoidnud ja arendanud. „Isamaa on Tartus jälle linnajuhtimise vastutust kandmas ja meie toetus kasvamas. Piirkonna uude juhatusse valitud inimesed on tugevad isiksused ja Tartu patrioodid, kes suudavad nii varasemate kogemustega kui ka värskete mõtetega Tartu arengusse väga palju panustada,“ lausus Seeder.

„Viimastel valimistel Tartus sai erakond rahuldava tulemuse ning nüüd oleme osa võimuliidust. Aga meie ambitsioonid on palju suuremad: peame taastama ühe juhtiva partei positsiooni. Järgmises linnavalitsuses peame pretendeerima koalitsioonis võrdväärse partneri rollile,“ lausus juhatusse valitud Riigikogu liige Mihhail Lotman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga