Isamaa Lääne-Virumaa piirkond valis uues juhatuse

Foto: Ireen Lumila

Laupäeval toimus Isamaa Lääne-Virumaa piirkonna üldkogu, kus valiti neljateistkümneliikmeline piirkonna juhatus, mis asub tegema ettevalmistusi 2023. aasta Riigikogu valimisteks. Piirkonna esimehena jätkab Marko Pomerants.

Isamaa Lääne-Virumaa piirkonna juhatusse osutusid valituks neliteist inimest: Aarne Laas, Ain Suurkaev, Alari Kirt, Anneli Alemaa, Einar Vallbaum, Kert Karus, Marion Talli, Marko Pomerants, Mihkel Juhkami, Riina Rillo, Sigrid Nuutre, Teet Paju, Viive Tuuna ja Üllar Saaremäe.

“Iga erakond vaatab korrapäraselt tagasi ja seab sihte tulevikuks. Parteide puhul verstapostid seotud valimistega,” sõnas tagasivalitud piirkonna esimees Marko Pomerants. “Järgmisel kevadel on taas Riigikogu valimised ning meie kohustuseks on Eesti väiksemaist valimisringkonnast, Lääne-Virumaalt, ringkonnamandaat oma jõududega kokku saada. See tähendab seitset tublit inimest, nii naisi kui mehi, kes on valmis panustama selleks, et neist enim hääli saanu osutuks Riigikogusse valituks,” rääkis ta.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Isamaa Lääne-Virumaal tugevaim ja usaldusväärseim erakond, mille üle on läänevirulastel põhjust õnnelik olla. “Vastvalitud juhatuses on nii tuntuid kui uusi tegijaid. Olen kindel, et nende eestvedamisel jätkub Lääne-Virumaal aktiivne piirkondlik tegevus ning erakond läheb valimistele vastu tugeva meeskonnaga,” rääkis Seeder.

Isamaa Lääne-Virumaa piirkonnas on 351 erakonna liiget.

Kohalikel valimistel saavutati Lääne-Virumaal 13,9% valijate toetus. Rakveres 8 volikogu mandaati, Vinni vallas 3 mandaati, Rakvere vallas 2 mandaati ja Väike-Maarja vallas ühe mandaadi. Kadrina vallas, Tapa vallas ja Viru-Nigula vallas saavutati volikogu mandaadid valimisliidu koosseisus.

  1. aasta Riigikogu valimistel sai Isamaa Lääne-Virumaal 20,3% häältest. Riigikogus esindab Lääne-Virumaa piirkonda Üllar Saaremäe.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga