Isamaa volikogu keskendus julgeolekule ja eesti keelele

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder

Pärnus kogunenud Isamaa volikogu võttis vastu kaks poliitilist avaldust. Avaldustes tuuakse konkreetsed ettepanekud julgeoleku tagamiseks ning avaldatakse toetust eestikeelsele õppele üleminekuks kõigis Eesti koolides.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on Eesti genotsiidisõda pidava Venemaa piiriik ning see nõuab valitsuselt täiendavaid pingutusi. „Ajutiselt tuleb taastada piirikontroll Euroopa Liidu sisepiiridel ning luua riigis ajutiselt viibivate inimeste kohustusliku registreerimise süsteem,“ ütles Seeder, kelle sõnul tuleb luua ka meede, mis toetaks Ukraina sõjapõgenike koju naasmist. Lisaks tegi Isamaa volikogu ettepanekud seoses relvalubade väljastamise tingimustega ning Venemaa ja Valgevene kodanike valimisõiguse äravõtmisega.

Isamaa volikogu avaldas ka toetust valitsuse heakskiidu saanud eelnõule, mis loob aluse eesti õppekeelele üleminekuks. „Tunnustan haridus- ja teadusminister Tõnis Lukast ja tema meeskonda, kes on välja töötanud üleminekuks vajalikud seadusemuudatused ja tegevuskava. Eesti lasteaedade ja koolide eesti õppekeelele üleviimine on ainuõige samm. Riigikeele valdamine on eeldus, et kõik ühiskonnaliikmed asuksid eestimeelses inforuumis, mis on meie riikliku julgeoleku tagatis,“ ütles Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga