Hepner ja Saaremäe: metsanduse arengukava pikendamine ei ole parim lahendus

Möödunud neljapäeval tegi keskkonnaminister Rene Kokk (EKRE) Riigikogu keskkonnakomisjoni istungil ettepaneku pikendada täna kehtivat metsanduse arengukava. Riigikogu maaelukomisjoni liige Heiki Hepner ja keskkonnakomisjoni liige Üllar Saaremäe laitsid selle mõte maha ja  saatsid keskkonnaminister Rene Kokale pöördumise, milles kutsutakse teda pingutama selle nimel, et uus metsanduse arengukava jõuaks Riigikokku esimesel võimalusel.

Keskkonnaministrile saadetud pöördumises toovad Hepner ja Saaremäe välja, et Eesti ühiskonnas on juba aastaid käinud terav arutelu raiemahtude ja metsanduse jätkusuutlikkuse üle. “Seda arutelu ei saa määramatuks ajaks edasi lükata. Selleks, et leida tasakaal keskkonnahoiu ja metsade majandamise vahel tuleb teha aktiivseid pingutusi,” ütles Üllar Saaremäe.

“Täna kehtivas metsanduse arengukavas on seatud põhieesmärgiks metsade elujõulisuse ning mitmekesise ja tõhusa kasutamise tagamine. Arengukavas on kirjeldatud vajalikud meetmed ja vahendid nende eesmärkide saavutamiseks. Selge on aga see, et arengukava peab muutunud oludega kaasas käima. Vajame laiapindset kokkulepet, et tagada riigi ja erametsaomanike koostöös jätkusuutlik metsade majandamine,” ütles Hepner.

Pöördumises avaldatakse lootust, et keskkonnaminister teeb kõik endast oleneva, et uue arengukava arutelu jõuaks Riigikokku ning et see leiaks eri osapoolte heakskiidu. “Tänane raiemahu piirang tugineb ekspertide arvutustel. Ilma uute arvutusteta ning nende majanduslikku, keskkonna ja sotsiaalset mõju hindamata ei ole võimalik tagada jätkusuutlikku metsandust,” ütles Saaremäe.

Neljapäeval toimunud Riigikogu keskkonnakomisjoni istungil tegi keskkonnaminister Rene Kokk ettepaneku pikendada täna aastani 2020 kehtivat metsanduse arengukava. Minister tõi järgmise kümnendi arengukava edasilükkamise põhjuseks keskkonnamõju strateegilise hinnangu hanke järjekordse luhtumise.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga