Riigikaitsekomisjonis arutati Kaitseliidu valmisolekut kriiside lahendamisel

Riigikaitsekomisjoni esimees Andres Metsoja tunnustas komisjoni istungil Kaitseliidu valmisolekut tsiviilkriisidega toimetulekul. Foto/allikas: Riigikogu

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi tutvustas 21. septembril peetud riigikaitsekomisjoni istungil organisatsiooni valmisolekut kriiside lahendamiseks. Kaitseliitlasi saab kriiside lahendamisse kaasata vabatahtlikkuse alusel, ametiabi raames ja valituse korralduse alusel. Ühtlasi andis Riho Ühtegi ülevaate Kaitseliidu liikmeskonna siseauditist.

Riigikaitsekomisjoni esimees Andres Metsoja (Isamaa) tunnustas Kaitseliidu valmisolekut tsiviilkriisidega toimetulekul. Metsoja sõnul sai Kaitseliit kevadel suurepäraselt hakkama koroonakriisi ohjeldamisel ja on jätkuvalt valmis kaasuma kriisi erinevatel etappidel.

Istungil oli juttu ka Kaitseliidu malevate omandis olevatest ja kasutusse antavatest hoonetest. Väljaehitamisel on Saaremaa malevahoone, järge ootab Eametsa kompleksi üleandmine ja Kaitseliidu vajadustele vastavaks väljaehitamine Pärnus ning Tartu maleva taristu laiendamine. Nende tööde lõppedes on kõigis Eesti piirkondades Kaitseliidu hoonekompleksid korrastatud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga