Riho Terras: Borrelli Moskva visiit on pugemise meistriklass

Riho Terrase hinnangul vähendab Josep Borrell Euroopa ühtsust ja tõsiseltvõetavust Venemaa silmis.

Euroopa Liidu välispoliitika juhi Josep Borrelli Moskva visiit õõnestab Venemaa korrale kutsumiseks siiani tehtut ja plaanitut.

Olukord ei seisne enam isegi ainult Aleksei Navalnõi vangistamises, vaid üleüldises autoritaarses rahva alla surumises, mille käigus vahistatakse tuhandeid kodanikke ja eiratakse demokraatia alustalasid.

„Borrell leiab arutlusel olevate teemade põhjal, et hetkel on suhtluses Venemaaga tähtsamaid probleeme kui Navalnõi ja väidab, et keegi polegi uusi sanktsioone nõudnud. See on aga vale. Praegu vähendab Borrell Euroopa ühtsust ja tõsiseltvõetavust Venemaa silmis,“ sedastab Euroopa Parlamendi saadik Riho Terras.

Terras lisab, et probleemi süvendab asjaolu, et Borrell teeb seda kõike justkui Euroopa Liitu ja selle liikmesriike esindades. „Ta pisendab Venemaal toimuva tähtsust – Borrell näitab praegu Venemaale pugemise meistriklassi.“

Riigikogu liige ja endine välisminister Urmas Reinsalu kinnitab, et kui Euroopa Liidu välisesindaja Josep Borrell väitis Moskvas, et ükski liikmesriik pole nõudnud Navalnõi vahistamise vastusena sanktsioone, siis see ei vasta lihtsalt tõele.

„Tegin seda kaks nädalat tagasi EL-i välisministrite nõukogul selgesõnaliselt. Tänane pressikonverents Moskvas ei tulnud kasuks ei inimõiguste kaitsele Venemaal ega EL-i positsioonidele suhetes Venemaaga. Vale aeg, vale koht ja vale retoorika. Eriti kohatu oli Borrelli vaikimine, kui Lavrov ründas Ukrainat ning Euroopa Liitu. Selle asemel mõistis ta hoopis hukka politseivägivalla USA-s!“ rõhutab Reinsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga