Seeder jätkab asespiikrina, parlamendi juhatuse korralisel valimisel annab ta koha EKRE-le

Riigikogu juhatuse valimine toimub korraliselt märtsikuus ning siis loovutab Helir-Valdor Seeder asespiikri koha EKRE esimehele Martin Helmele. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu valib 8. veebruaril erakorraliselt aseesimehed. Kui esialgu jääb opositsiooni esindajana parlamendi asespiikriks Isamaa juht Helir-Valdor Seeder, siis pooleteise kuu pärast toimuval parlamendi juhatuse korralisel valimisel annab ta koha üle EKRE esimehele Martin Helmele.

Riigikogu aseesimeeste erakorralised valimised kutsus esile Siim Kallas, kes teatas 28. jaanuaril Riigikogu täiskogu istungil, et astub aseesimehe kohalt tagasi. Korraliselt toimub valimine märtsikuus ning vastavalt koalitsioonikõnelustel kokkulepitule asub siis Riigikogu esimehe kohale Keskerakonna esimees, eelmine peaminister Jüri Ratas.

Ühtlasi leppisid Reformi- ja Keskerakond koalitsioonikõnelustel kokku ka selles, et Riigikogu esimene aseesimees tuleb edaspidi Reformierakonnast, kes esitab ERR-i teatel esmaspäevasel erakorralisel valimisel sinna Hanno Pevkuri. Riigikogu teise aseesimehena jätkab parlamendi juhatusse kuulunud Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, kuid Riigikogu juhatuse korralisel valimisel loovutab ta asespiikri võimu, kabineti ja ametiauto EKRE esimehele Martin Helmele. See on ERR-i andmeil opositsioonierakondade kokkulepe, millega jagati ka Riigikogu komisjonide aseesimeeste kohad.

Isegi kui sotsiaaldemokraadid ei toeta opositsioonikaaslast Martin Helmet, piisab tema valimiseks parlamendi asespiikriks ka EKRE ja Isamaa häältest. Seni pole koalitsioon andnud märki, et nad püüaksid sekkuda ja EKRE Riigikogu juhatusest välja tõugata, sest ei soovi pingestada niigi teravaid valitsusliidu ja vastasrinna suhteid, vahendab ERR.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga