Riho Terras: Ministeerium peab olema eestikeelsele õppele ülemineku vedur, mitte pidur

Foto: Remo Tõnismäe/ Postimees

Jõhvi Gümnaasiumi auvilistlane Riho Terras peab lubamatuks Haridus- ja Teadusministeeriumi vastuseisu Jõhvi Gümnaasiumi hoolekogu soovile viia ülejärgmisest aastast kogu õppetöö eestikeelseks.

Euroopa Parlamendi valimiste Isamaa esinumbri hinnangul on eestikeelse hariduse tagamine väärtusküsimus ning seda eriti just Ida-Virumaal. Tema sõnul peaks Haridus- ja Teadusministeerium austama hoolekogu otsust ning võtma selge seisukoha, et kooli õpe on eestikeelne. „Senikaua kuni me leiame ettekäändeid venekeelse õppe jätkamiseks gümnaasiumi astmes, anname me kõikidesse Eesti koolidesse signaali, et põhikoolides antav eesti keele õpe ei ole oluline,“ nentis Terras.

Terrase sõnul tuleb lähtuda hoolekogu ja koolijuhi seisukohast, määrata üleminekuaeg ja kooli arengukavas selgelt sõnastada, et juba ülejärgmisel aastal minnakse üle täielikule eestikeelsele õppele. See tagab olukorra, kus piirkonna põhikoolid valmistavad õpilasi gümnaasiumiks ette selge teadmisega, et gümnaasiumiastmes on õpe täies mahus eestikeelne. Eesti keele heal tasemel valdamine on meie ühiskonna sidususe võtmeküsimus.

„Jõhvis gümnaasiumihariduse andmise sajandal aastal ei tohi lasta tekkida olukorral, kus gümnaasiumi soov muutuda taas eestikeelseks kooliks on seatud kahtluse alla. Hoolekogu soovi tuleb austada ning toetada kõigi vahenditega,“ märkis Terras.

Terras on veendunud, et ministeerium võiks õppus võtta eelmise aasta kogemusest ja kuulata lapsevanemate arvamust. Kui kooli hoolekogu on avaldanud tahet, et Jõhvi gümnaasium läheks üle eestikeelsele õppele siis on ministeeriumi ülesanne seda otsust toetada ning leida selle realiseerimiseks võimalused.  Ministeerium ei saa olla eestikeelsele õppele üleminekul piduriks, vaid ta peab olema selle vedur.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga