Isamaa esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Riho Terras ja EPP juhtkandidaat Manfred Weber leiavad, et aastatepikkune pimesikumäng Türgiga tuleks lõpetada ja NATO liitlasele ausalt öelda, et EL ei näe teda liikmena. FOTO: Eesti Uudised

Isamaa erakonna esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Riho Terras jagab Euroopa Rahvapartei (EPP) juhtkandidaadi Manfred Weberi seisukohta, et Euroopa Liit peaks olema Türgiga otsekohene ja ütlema selgelt välja, et ei näe viimast liidu liikmena.

Riho Terras ütles, et Vilniuses neljapäeval toimunud kohtumisel EPP juhtkandidaadiga Euroopa Komisjoni presidendi kohale Manfred Weberiga jagasid nad sarnast seisukohta. Euroopa Liit tugineb kristlikel väärtustel ja seetõttu ei saa liikmena kaaluda ühtki riiki, kes neid väärtusi kahtluse alla seavad. Euroopa Liidu jaoks on oluline oma väärtusruumi säilitamine ning mitte selle hägustamine.

„Türgi on Euroopa hea partner ja oluline liitlane NATO-s, kuid Euroopa Liidu perspektiivis pole meil reaalset ühisosa. Türgi kui võimaliku kandidaatriigiga ei peaks tulevikus arvestama ning seda tuleks ka selgelt välja öelda ja läbirääkimised tuleks lõpetada,“ lisas Terras.

EPP juhtkandidaat Manfred Weber ütles laupäeval Münsteris, et Euroopa kristlik taust peaks olema tulevikus maailmajaos suunanäitaja.“Just see on põhjus, miks ma usun, et Türgi ei saa olla EL-i liige,” ütles Weber.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga