Ladõnskaja-Kubits: kes päriselt lõimumist mõistavad, saavad aru eesti keele maja ja ETV+ olulisusest

Tallinna eesti keele maja avamine. FOTO: A.Raudjalg

Tallinna volikogu Isamaa fraktsiooni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits esitas Tallinna linnapeale arupärimise Tallinna eesti keele maja kohta, et teada saada, kas ja milliste tegevustega plaanib Tallinn eesti keele maja tegevusse panustada. (Tallinna eesti keele maja avamise järgselt täitus keelt õppida soovivajatele loodud kohtade arv vaid paari tunniga).

Teise arupärimise esitas Ladõnskaja-Kubits Stolitsa kohta, küsides, kas linnakodanike raha eest levitatav Stolitsa peaks kajastuses toetama ka riiklikult olulise missiooniga kanalit ETV+? „Märkimisväärse osa Tallinna elanikkonnast moodustavad vene keelt emakeelena kõnelevad inimesed. Eesti keele maja avamise järgselt oli eesti keele õppimisele suur tung, mis näitab, et inimesed soovivad keelt õppida, kui seda tasuta võimaldatakse. Riiklikult on see projekt toetatud, aga ei saa välistada, et ta vajab ka linnapoolset rahalist panustamist kui võimalikku inimressurssi.

Lisaks soovin teada, kas eesti keele maja kontseptsiooni käsitletakse ka linna arengustrateegiates,“ ütles Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Veel leiab Ladõnskaja-Kubits, et need, kes päriselt mõistavad, mis asi on lõimumine, saavad suurepäraselt aru, kui olulise rolliga on loodud ETV+.

“Arvan, et ETV+ vajab suurema auditooriumi haaramiseks tuge nii riigilt kui Eesti omavalitsustelt. Sellele vaatamata on venekeelne linnaleht Stolitsa loobunud kanali ETV+ telekava avaldamisest,” ütles linnavolinik.

2015. aastal loodud venekeelse avalik-õiguslik telekanali ETV+ tegevuse eesmärgiks on anda objektiivset ja tasakaalustatud infot Eestis ja välismaal toimuva kohta ning pakkuda erinevatele arvamustele ja seisukohtadele diskussiooniplatvormi. See on selge positiivse missiooniga telekanal, mille eesmärgiks on tuua meie venekeelne elanikkond lähemale Eesti elule ning kaasata Eesti inforuumi.

2019. aasta jaanuaris avas Integratsiooni Sihtasutus Tallinnas eesti keele maja. See on koht, kus erinevast rahvusest ja emakeelega inimesed saavad õppida ja harjutada eesti keelt ning praktilist nõu Eestis elamise, õppimise ja töötamise teemadel. Idees on põimitud riiklik eesmärk ja tavakodaniku huvi. See on toimiv täiskasvanutele mõeldud keeleõpetamise keskus, millesse on panustanud riik, kodanikuühiskond ja Tallinna linn.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga