Isamaa Tallinna piirkond: taunime peaministri valetamist

Peaminister Kaja Kallas. Foto: Jürgen Randma

Eilses Riigikogu infotunnis ja tänasel valitsuse pressikonverentsil kritiseeris peaminister Kaja Kallas korduvalt Isamaa Erakonda, sest Isamaa Tallinna piirkond soovis vabariigi aastapäeval telgiga Vabaduse Väljakule minna. Tänasel valitsuse pressikonverentsil asus peaminister kaitsma aga enda erakonnakaaslasi, kes on registreerinud Tallinnas kaks avalikku koosolekut.

Sellele silmakirjalikkusele osutas tähelepanu Isamaa Tallinna piirkonna esimees Olle Koop, kelle sõnul on piirkond otsustanud kolm nädalat kasvutrendis olnud nakatumisnäitajate tõttu otsustanud ürituse ära jätta. “Jätame sel aastal ära tavaks saanud inimeste õnnitlemise erakonna telgis Vabariigi aastapäeva puhul Vabaduse väljakul,” ütles Koop.

Samas rõhutas Koop, et palju olulisem on praeguses olukorras tähelepanu pöörata peaminister Kaja Kallase silmakirjalikkusele. “Kolmapäevases infotunnis väitis Kaja Kallas nagu plaaniks Isamaa korraldada 24. veebruaril rahvarohket üritust Vabaduse väljakul. Tänasel valitsuse pressikonverentsil kordas ta sama valet. Kui ajakirjanik juhtis peaministri tähelepanu sellele, et Reformierakond on 23. veebruariks kavandanud kolm avalikku koosolekut, üritas peaminister seda aga pisendada.”

Kaja Kallas ütles täna valitsuse pressikonverentsil, et Reformierakonna üritused ei ole avalikud koosolekud. “Need on siis ilmselt piirkonna need väikesed telgid, kus nad siis kolmekesi on. See kindlasti ei ole avalik koosolek,” ütles Kallas kohe pärast seda kui ta oli taaskord kritiseerinud Isamaa erakonda samasuguse algatuse eest.

Olle Koopi sõnul näitab see silmakirjalikkust: “Peaminister ründas avalikult ja korduvalt Isamaa Tallinna piirkonna liikmeid. Enda erakonnakaaslasi asus ta täpselt samasuguse algatuse eest aga kaitsma. Eesti peaminister ei tohiks endale sellist valetamist ja silmakirjalikkust lubada,” lõpetas Koop.

Pildid Reformierakonna registreeritud avalikelt koosolekutelt: 

May be an image of tekst

Kaja Kallase vastus ajakirjanikule, kes küsis tema hinnangut 24. veebruaril korraldatavatele üritustele:

Küsimus: “Kas teie meelest on vastutustundetu, et EKRE korraldab 24. veebruaril vabaduse väljakul praeguses Covid olukorras tõrvikurongkäiku?”

Kaja Kallas: “Jah, minu arvates on see vastutustundetu, et nad korraldavad seda teades seda [Covid-19] olukorda, aga mitte ainult EKRE vaid ka Isamaa on registeerinud oma avaliku koosoleku kella 12-ks. Et kui sa samal ajal räägid justkui sa oled mures siis pigem, mina küll olen teinud oma toetajatele üleskutse, et sel aastal tähistame Vabariigi aastapäeva teistmoodi.

Jätkuküsimus: “23. veebruaril on ka Reformierakond kolm avalikku üritust registreerinud, et kas need peaks siis ka ära jätma?”

Kaja Kallas: “Ma ei ole teadlik sellistest üritustest. Aa, need ei ole avalikud koosolekud. Need on siis ee ilmselt piirkonna siis need väikesed telgid, kus nad siis kolmekesi on. See kindlasti ei ole avalik koosolek aga selleks, et saaks telgi sinna üles panna, et see on siis põhjus. Me kindlasti ei kutsu kedagi üles kogunema.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga