Urmas Reinsalu: palun poliitikuna meie tsunfti nimel Eesti rahvalt vabandust

Isamaa erakonna aseesimees, välisminister Urmas Reinsalu. Foto: välisministeerium

Isamaa erakonna aseesimees Urmas Reinsalu kirjutab sotsiaalmeedias, et lugedes Riigikogu liikmete ettepanekuid, milline küsimus tuleks Eesti rahva ette hääletamiseks panna, on ta lihtsalt sõnatu.

„Mul on piinlik meie mitmete rahvaesindajate pärast ja esimest korda oma poliitikuaja jooksul palun ma poliitikuna meie tsunfti nimel Eesti rahvalt vabandust. Kuivõrd kõlbeliselt pätistunud ja oma rahvast mõnitav on mõistus, mis esitab oma rahva rahvaesindusele ametlikud muudatusettepanekud, mis koosnevad roppusest ja ilkumisest, et need esitada Eesti rahva ette otsustamiseks?“ kirjutab Reinsalu ning möönab, et sellist oma rahva mõnitamist omariikluse ajal ei mäleta ta sõna otseses mõttes saja aasta jooksul juhtunud olevat.

Küll mäletab Reinsalu taolist rahva alandamist okupantide puhul.

„Mõelda, et aastate jooksul on eestlased läinud surma selle idee nimel, et meil oleks oma võim ja rahvaesindus, ja tõsta seejärel, keset kriisi, sulg, et oma rahva üle irvitada…
See kriis toob tõesti välja parima mis meie rahvas on. Ja kahjuks mõnede puhul ka halvima.“

Urmas Reinsalu palub oma postitust tingimata jagada.

„Miks? Sest paraku, oletan, et meedia, lähtudes oma poliitilisest hoiakust, tasandab selle Eesti parlamentarismi rüvetamise millekski vaevu nentimisväärseks. Selle arguse eest eelistada oma poliitilisi valikuid kriitilisele meediakäsitlusele, peab ka meedia häbenema, pole midagi teha. Kõik Eesti poliitilised jõud peaksid andma oma hinnangu sellisele käitumisele. See on vähim, mida saame teha. Ja vähim, mida meedia peaks nõudma,“ rõhutab Reinsalu.

Ühtlasi toob Reinsalu kiretult esile ERR-i uudisest valitud ettepanekud Riigikogu liikmetelt rahvahääletuse kohta:
«Valitsuse koalitsioonileppes ette nähtud abielu teemalise rahvaküsitluse üks vastusevariantidest võiks olla tsitaat Sveta Grigorjeva luuletusest: «mind ei k**i kes keda k**ib/ veel vähem k**ivad mind need/keda k**ib kes keda k**ib?»» – Raimond Kaljulaid (SDE)
«Kas Lembitu pealuu on olemas?» – Jaak Juske (SDE)
«Kas eile oli parem kui täna?» – Jaak Juske (SDE)

Kommentaarid artiklile “Urmas Reinsalu: palun poliitikuna meie tsunfti nimel Eesti rahvalt vabandust

 • 8. jaan. 2021 kell 07:01
  Permalink

  Tubili Urmas Reinsalu, vähestel on veel jäänud südikust ja südametunnistust öelda välja tõde ja seisukoht, mis omane enamusele

  Vasta
 • 7. jaan. 2021 kell 09:34
  Permalink

  Reinsalu on õige eesti mees,räägib asju nagu nad on parasjagu,küll tema teab,kus peitub tõde,kes mida päriselt mõtles oma sõnade all ja kuidas neid on ajakirjanduse poolt tõlgendatud,hetkel on selline valitsusliit,kes tõesti tahab eesti rahvale parimat,nende oma eestit ja rahvust säilitada ja et me oleksime siin ikka ise peremehed omal maal.opositioonis on ilmselgelt kellegi teise huve teenivad isikud,seda saab aru iga lihtinimene,kellele pole vale propaganda näol ajupesu tehtud.

  Vasta
 • 5. jaan. 2021 kell 08:53
  Permalink

  Reinsalu, miks te selle rassistliku kambaga ühe laua taga istute? Kui parteijuht ütleb, et Kui on must, siis näita ust, siis selline tegelane on ilmselge nats! Teid see ilmselgelt ei häiri.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga