Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles ETV saates “Esimene stuudio”, et valitsus on juba langetanud otsuse, et järgmises kvartalis hakatakse avaliku sektori kulusid ümber vaatama.

Seederi sõnul on Isamaa ja EKRE vahel selles küsimuses põhimõtteline maailmavaateline erinevus. Kui Rahandusminister Martin Helme on öelnud, et kärpeid ei tohi teha siis Seederi sõnul on valitsus selles juba kokku leppinud.

“Isamaa seisukoht on, et tuleb majandust elavdada. Me peame väga oluliseks, et täna ettevõtlust toetatakse erinevate meetmetega, aga samal ajal tuleb kindlasti ka kärpida. Kindlasti ei ole praegu koht avalikus sektoris preemiate maksmiseks. Kui me suudame avalikus sektoris teatud raha kokku hoida, siis me saame selle raha suunata erasektori toetuseks või tervishoiusektorisse või sotsiaalabi vahenditesse,” ütles Seeder.

Ei ole võimalik üles ehitada kahte paralleelset maailma. Erasektor, mis tõmbab koomale, mis kärbib, alandab palkasid, koondab ja avalik sektor, kus me mitte midagi ei kärbi, maksame preemiaid ja kulutame juurde,” ütles ta.

Seederi sõnul on valitsus juba otsustanud, et teise kvartali jooksul tullakse välja kärpeettepanekutega.  “See on ju iseenesestmõistetav, et avaliku sektori juba käesoleva aasta eelarvet on vaja kokku tõmmata,” lausus Seeder.

Vaata “Esimest stuudiot” SIIT

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga