Balti riikide välisministrid arutasid reisipiiranguid ja vaktsiinide hankimist

Urmas Reinsalu Balti koostööformaadi aasta esimesel videokohtumisel. Foto: välisministeerium

Eesti, Läti ja Leedu välisminister arutasid 6. jaanuaril Balti koostööformaadi aasta esimesel videokohtumisel COVID-19 pandeemiaga seotud piiranguid, testimist ning vaktsiinide kättesaadavust Euroopa Liidus.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Balti riikide suhtlus olnud kogu koroonakriisi vältel tihe ning jätkub ka sel aastal. „Püüame Läti ja Leedu välisministriga pidevalt leida viise, kuidas piiranguid kõige optimaalsemalt rakendada, et meie elanikud vajadusel riikide vahel liikuda saaksid,“ sõnas Reinsalu. „Ohutuse tagamiseks saab võtta erinevaid meetmeid ning need tuleb regulaarselt üle vaadata. Kinnitasime Läti ja Leedu ministriga valmidust reisipiiranguid koordineerida.“

15. jaanuarist peab välisriigist Eestisse sisenedes ette näitama 72 tunni jooksul tehtud negatiivse koroonaproovi või andma proovi viivitamatult pärast Eestisse jõudmist. Välisminister Urmas Reinsalu märkis täna, 7. jaanuaril toimunud valitsuse pressikonverentsil, et sarnane põhimõte hakkab kehtima ka Lätis ja Leedus.

Reinsalu lisas, et mudel hakkas näiteks Suurbritannia puhul kehtima koheselt, kui uus viirusetüvi levima hakkas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga