Isamaa naiskogu toetab erakonna seisukohta mitte anda heakskiitu ÜRO ränderaamistikule

Nädalavahetusel Pärnus toimunud rahvuskultuuri seminaril võttis Isamaa naiskogu IREN vastu poliitilise avalduse ÜRO ränderaamistiku osas.

Isamaa Naiskogu avaldus

Isamaa naiskogu IREN toetab Isamaa erakonna seisukohta mitte anda heakskiitu ÜRO ränderaamistikule ning mitte siduda Eestit 10.–11. detsembril Marrakechis vastu võetava ÜRO rändeleppega.

Eesti Vabariigi sise- ja välispoliitika peab lähtuma oma rahva ja kultuuri järjepidevuse ülemuslikkusest. Poliitiliselt tundlikes küsimustes peab valitsema laiapõhjaline üksmeel ning otsuseid tuleb langetada informeeritult ja täie teadmise juures.

Eesti nimekad õigusteadlased ja poliitikavaatlejad on pakti teksti analüüsides jagunenud kolmeks – poolt, vastu ja kahtlevateks, mistõttu puudub pakti eesmärkide suhtes kindlus. Surve all, kiirustades ja vastuoluliste argumentidega esinedes rändelepingu pealesurumine on lugupidamatu ka Eesti Vabariigi kodanike suhtes.

Rahvusvahelist lepet, mis püüab luua aluseid maailma rahvaste rändele, ei saa me Eesti Vabariigi ja Euroopa Liidu kodanikena toetada.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga