Evelyn Sepp: ka mina olen Keskerakonna kassasse kilekotiga raha viinud

Nüüd, kui toimunud sündmused on "ohutus minekus", tunnistab ka Keskerakonna endine juhatuse liige Evelyn Sepp, et on erakonnale musta raha viinud. FOTO: GEORG KÕRRE/POSTIMEES

Endine Keskerakonna ja Riigikogu liige Evelyn Sepp tunnistas saatele “Pealtnägija”, et ka tema on kunagi erakonna kassasse n-ö kilekotiga raha toonud.

Sepp rääkis «Pealtnägijale», et kümmekond aastat tagasi tehti sellisel viisil varjatud annetusi kõikides erakondades. «Jah, ka mina olen seda teinud. Tõesti,» tunnistas Sepp.

«Jah, ka mina olen seda teinud (kilekotiga raha toonud). Miks sellest midagi ei juhtunud, on see, et ka mina ei suuda meenutada enam, kes andis, palju andis, mitu korda ma tegin «mingisuguseid» annetusi. Väga häbiväärne. Tõesti, väga kole lugu, aga omane sellele ajaperioodile,» ütles Sepp.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitas «Pealtnägijale», et kuigi ta töötas siis Tallinna linnapeana, temal polnud Keskerakonna hämarate rahaasjadega seost. «Kui keegi on toonud kilekotiga sularaha, sealhulgas ka 2006, siis tuleb sellest anda korrakaitseorganitele teada. Ma ei ole osalenud nendes,» kinnitab peaminister.

Evelyn Sepa sõnul jagati firmadelt saadud sularaha inimeste vahel ära ning need nii-öelda ametlikult annetasid raha erakonna kassasse. «Täpselt nii käiski,» kinnitas ta ning lisas, et afääriga olid erakonnas seotud kümned inimesed.

Keskerakonna endine reklaamimees Paavo Pettai kinnitas Sepa öeldut, märkides, et kui erakonnal oli raha vaja, siis see pidi kuidagi sinna saama. «Mulle öeldi ka, et läheb mõned päevad aega. Et mure on lahendatud, et raha on põhimõtteliselt olemas, aga meil läheb veidi aega, enne kui me saame selle arve ära maksta,» kirjeldas Pettai Keskerakonna kunagisi rahaasju.

Pettai sõnul olid skeemid paljudele teada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga