Priit Sibul: Alkoholi aktsiisipoliitika on omadega ummikus

Priit Sibul saates Luik grillib. Kuvatõmmis

Isamaa peasekretär Priit Sibul tunnistab saates Luik grillib, et senine alkoholi aktsiisipoliitika on omadega ummikus. “Joomine pole paraku vähenenud, minu kodulinn Valga on tundmatuseni muutunud, Lätist alkoholi ostmine on suhtes sissetulekuga veel odavam kuni varasemalt Eestist seda ostes aga džinn on juba pudelist välja lastud,” kirjeldab ta olukorda.

Priit Sibul räägib ka sellest, et osadele IRLi ja Isamaa toetajatele on koalitsioon Keskerakonnaga siiani vastukarva, kuid lisab, et erakonnad saavad oma valijate huvisid kaitsta ikkagi ainult võimu teostades. Tema hinnangul on üks enim vastuseisu tekitanud küsimusi peaministri erakonna koostööprotokoll Ühtse Venemaaga. Sibul leiab, et Isamaa poliitikud peavad selle dokumendi sobimatusest rääkima seni kuni ka keskerakondlased sellest aru saavad. Koostöölepingut Venemaaga kritiseerib ka Reformierakond, kuigi selle üheks allakirjastajaks polnud mitte Edgar Savisaar, vaid tänane oravapartei liige Ain Seppik.

Saates räägitakse veel: kas Isamaa on selle koalitsiooni jonnipunn, kuidas erakond peab oma väärtuste eest seisma, kellele tegelikult oli 500-eurone tulumaksuvabastus suunatud, keerulistest Tartu tselluloositehase vaidlustest erakonnas ja paljust muust.

Vaata saadet siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga