Trumpi toetajate sissetung Kapitooliumisse peatas ajutiselt Bideni valimisvõidu kinnitamise

Supporters of U.S. President Donald Trump occupy the U.S. Capitol Building in Washington, U.S., January 6, 2021. Thomas P. Costello/USA TODAY via REUTERS

Donald Trumpi toetajad tungisid kolmapäeva õhtul läbi politseiaheliku Kapitooliumisse, et hoida ära Joe Bideni valimisvõidu kinnitamine. USA Kongressi kojad pidid oma töö peatama ja rahvasaadikud evakueeriti, samal ajal kui protestijate jõuk tormas tunde mööda hoonet ringi. Oli ka hukkunuid ja vigastatuid. 

Praeguseks on olukord kontrolli all ning esindajatekoda jätkab Bideni kinnitamise protsessi.

Välisminister Urmas Reinsalu kirjutas ühismeedias, et demokraatliku protsessi jõuga vääramise katse ei ole aktsepteeritav. “Äärmiselt murettekitavad sündmused Washingtonis. Olen kindel, et USA demokraatia lahendab selle olukorra õigusriiklikul viisil. Demokraatliku protsessi vääramise katse jõuga ei ole aktsepteeritav,” kirjutas Reinsalu oma Facebooki kontol.

Peaminister Jüri Ratas avaldas lootust, et USA õigusriik on piisavalt tugev. “Vägivaldsed pildid Kapitooliumi ründamisest on šokeerivad. Kuid ma olen kindel, et USA demokraatia ja õigusriik on piisavalt tugevad, et lüüa tagasi iga rünnak,” kirjutas ta Twitteris.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga