Tavareisijad tänasest Soome ei pääse, Soomest Tallinnasse saab jätkuvalt

Piirang Soome suunal reisijate veoks on kehtestatud kõigile Soome ja lähiriikide vahel opereerivatele laevafirmadele. Foto: Aare Lepaste

11. aprillist 13. maini ei ole võimalik ajutiselt Tallinnast Helsingisse laevaga reisida. Kaubavedu ja transiitreisid Soome kaudu Eestisse jätkuvad.

Soome valitsus otsustas pikendada viiruse peatamiseks kehtestatud meetmeid kuni 13. maini. Laevafirmadel soovitati selleks ajaperioodiks lõpetada piletimüük tavareisijatele Tallinnast Helsingisse ning Tallink, Viking Line ja Eckerö Line on sel suunal piletimüügi oma kodulehtedel peatanud.

Välisministeeriumi teatel Soome sisenemisõiguse osas varasemaga võrreldes midagi ei muutu – see tähendab, et Soome saavad siseneda endiselt vaid Soomes registreeritud elamisõigusega Eesti kodanikud, samuti saavad seda teha hädavajaliku teenuse osutajad.

Finnair on kinnitanud, et hakkab lendama Tallinna ja Helsingi vahelt vastavalt nõudlusele.

Kuid tähelepanu tasub pöörata sellele, et 11. aprillist on reisivõimalused Eesti-Soome vahel väga piiratud. Võimalus on lennata ning Finnair on kinnitanud, et hakkab lendama Tallinna ja Helsingi vahelt vastavalt nõudlusele.

Kõik transiitreisijad, kes soovivad kaugematest riikidest Soome kaudu Eestisse naasta, saavad seda jätkuvalt teha. Tallink on näiteks kinnitanud, et autoga ja jalgsi reisijad võetakse Helsingist Tallinna suunal peale. Palume võtta juba asukohariigis lennukile minnes kaasa tõend, et teie lõppsihtkoht on Eesti – näiteks laevapilet.

Need, kes reisivad Helsingi-Tallinn-Helsingi suunal vältimatu töölkäimise eesmärgil ja kaubaveo teostamiseks, peavad oma õigust reisida piiril tõendama. Neil reisijatel tuleb lisaks passile või ID-kaardile kaasas kanda ka reisi eesmärgi tõendamiseks asjakohast dokumenti, näiteks töölepingut. Lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb Soome piirivalve.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga