Eriolukorra tõttu on ka Maanteeamet peatanud nii teooria- kui sõidueksamite vastuvõtmise. Foto: Aare Lepaste

Valitsus otsustas koroonakriisi tõttu lõpetada tavapärase sõiduõppe autokoolides, lubatud on ainult sõiduõpe, mida saab läbi viia kaugjuhtimise teel. Seega on lubatud A-kategooria sõidutunnid, kus õpilane on üksi mootorrattal või platsisõidud, kus juhendamine toimub raadio teel eemalt.

“Sõiduõpe autokoolides on valitsuse korraldusega peatatud, välja arvatud juhul, kui see on võimalik kaugõppel, simulaatoril või distantsi hoidmist võimaldavate vahendite kasutamise abil. See tähendab, et tavapärased sõidutunnid, kus sõidukis istuvad koos juhendaja ja õpilane, ei ole lubatud,” ütles haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) pressiesindaja Tarmu Kurm ERR-ile.

“Juba enne valitsuse otsust soovitas HTM tungivalt täienduskoolitused, mille hulka kuulub ka autokoolide tegevus, edasi lükata või võimalusel – näiteks autokoolide teooriaõppe puhul – kasutada nende läbiviimiseks e-õpet,” lisas Kurm.

Tavapärast sõiduõpet on lubatud korraldada ainult kaitseväelaste, politseinike, päästeteenistujate, abipolitseinike ja vabatahtlike päästjate koolitamisel. Valitsuse selgituste kohaselt on sõiduõppe peatamise eesmärk on vähendada kontaktide hulka ja seeläbi takistada viiruse levimist.

Maanteeamet eksameid vastu ei võta

Seoses viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud eriolukorraga on Maanteeameti teenindusbürood suletud vähemalt 26. aprillini ning selle aja jooksul ei võeta vastu ka teooria- ja sõidueksameid. Kõigile, kelle eksam jääb ära, antakse uus eksami aeg esimesel võimalusel ja riigilõivuvabalt. Maanteeamet vaatab selle aja möödudes meetmed üle ja annab kodulehel jooksvalt teada edasistest tegevustest.

Kuigi teenindusbürood on suletud, siis Maanteeameti e-teenindus ja kliendiinfo telefonid töötavad tavapäraselt. Seetõttu palub Maanteeamet kasutada toimingute tegemiseks meie e-teenindust ning tellida dokumendid postiga koju ja registreerimismärgid pakiautomaati.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga