Gräzinil on õigus- Reformierakonnast sai vasakpartei

Igor Gräzin oli oma koduerakonna suhtes karm aga õiglane. Foto KRISTJAN TEEDEMA TARTU POSTIMEES

Reformierakonna asutajaliikmel Igor Gräzinil on tuline õigus- tema koduerakonnast on saanud vasakpartei. Asutajate ettevõtlik meel on erakonnas asendunud poliitbroilerite sooviga kahmata riigi kätte nii palju kui vähegi kannatab. Peaminister Taavi Rõivas avas lennuki tagaluugi ja maksuraha hakkas voolama. Praegu konkureerib Reformierakond juba SDE ja Keskerakonnaga tiitlile, kes lubab rohkem tasuta asju.

Gräzin kirjutas oma Õhtulehe artiklis nii: “Mis ühendab radikaalseid sotsialiste? Sügav usk sellesse, et ainult nemad suudavad juhtida ühiskonda õnnele ja tagada kõigi rikkuste õiglane ümberjaotus: Reformierakond võtab raha ära elektritarbijatelt, riigivaraomanikelt ja palka saavatelt töölistelt koos nendega, kes töölistele palka annavad. Sotsid teevad sedasama näiteks alkoholi, kütuse ja tubakaga. Ent mõlema sõsarerakonna tulemus on sama: raha inimestelt ära ja sotsialistlik-reformistlike riigijuhtide kätte.”

Reformierakond on sotsidega ühte heitnud ka pensioni II samba debatis, leides, et mingil juhul ei tohi inimestele anda võimalust otsustada oma raha saatuse üle. Kodanike riigi manifesti arhiivi lukustades lähtuvad tänased reformierakondlased klassikalisest sotside maailmavaatest- kodanik on rumal ja riik väga tark, seetõttu peab viimane esimest kantseldama. Kui vaja, siis ka vastu tahtmist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga