Isamaa LIPO sulgemisest: viimane aeg selle munitsipaalsotsialismi lõpetamiseks

Isamaa on olnud LIPO tegevuse vastu alates hetkest, mil linnapood loodi. FOTO: 2014, Tarmo Kruusimäe

Isamaa Tallinna linnavolikogu fraktsiooni aseesimehe Kaido Kuke sõnul oleks Linnapood (LIPO) uksed pidanud sulgema juba aastaid tagasi, sest pood on olnud pikalt kahjumis ning külastajate hulk on pidevalt vähenenud.

“Mul on hea meel, et linn on lõpuks aru saanud, et munitsipaalsotsialismi ei tööta. LIPO loodi aastaid tagasi propagandistlikel eesmärkidel “Tallinn hoolib” loosungi all. Tegelikkuses aga pood sisuliselt kunagi käima ei läinudki, kuid linnavalitsus ei julgenud seda avalikult tunnistada ja seetõttu hoiti seda aastaid tarbetult lahti,” ütles Kukk.

Tema sõnul oleks pidanud LIPO juba aastate eest sulgema, sest see on avamisest peale olnud linnaeelarvele vaid koormaks. Viimase nelja aasta LIPO kahjum on Kuke sõnul olnud üle 180 000 euro. Samas on Kuke sõnul tervitatav, et LIPO müümata jäänud toidutagavara ja ruumid antakse Toidupangale kuni aasta lõpuni tasuta üürile.

Linnapoe eesmärgipäratust ilmestab värvikalt külastuste statistika jälgimine poe avamisest saadik. Kui esimesed kaks aastat olid poe jaoks parimad, kui keskmiselt tehti päevas 902 (2014) ja 874 (2015) ostu, siis eelmine aasta oli see kukkunud 250 ostuni päevas.

Tallinna Linnavolikogu revisjonkomisjon Priidu Pärna juhtumisel auditeeris LIPO tegevust 2017. aastal ning auditi tulemusena tehti juba toona ettepanek LIPO tegevus lõpetada.

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäevasel istungil, et Lasnamäel Punasel tänaval asuv linnale kuuluv odavpood suletakse ning ruumid antakse Toidupanga kasutusse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga