Valitsus taastab siseruumides 2+2 nõude, ühtlasi soovitatakse hakata ka maski kandma

Ühistranspordis, kontserdi-, kino- ja teatrisaalides tuleb hakata maski kandma. Foto: Aare Lepaste

Valitsus otsustas täna, 10. novembril taastada 16. novembrist siseruumides 2+2 nõude ja soovitab ühistranspordis ning avalikes kohtades kanda maski, erandid tehakse söögikohtadele ja koolidele.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles Vikerraadio saates «Uudis+», et valitsus on otsustanud taastada siseruumides 2+2 nõude. See tähendab, et liikuda võib kahe kaupa, hoides järgmise paariga kahemeetrist vahet. See hõlmab suuremaid poode, kaubanduskeskusi, ametiasutusi ning kassades peab püsima maha märgitud joonte taga, vahendab ERR.

Väikesed maapoed jm keskkonnad, kus reeglit mõistlikult järgida pole võimalik, sellega kaasa minema ei pea. Samuti ei laiene 2+2 nõue kino- ja teatrisaalidele ega koolidele, küll aga meelelahutusasutustele, mis peavad uksed sulgema südaööst.

Erand kehtestati ka söögikohtadele. Valitsus pidas restoranide esindajatega mitu päeva läbirääkimisi ja neile vastu tulles on lubatud, et üks laudkond on kuni kümme inimest, keda peab järgmisest laudkonnast lahutama vähemalt kaks meetrit.

Ühistranspordis, kontserdi-, kino- ja teatrisaalides tuleb hakata kandma maski. «Kui sa pole alla 12-aastane või sul pole muud meditsiinilist näidustust, tuleb oma suu ja nägu katta. On see mask või enda maskilaadne toode, selles osas me ei täpsustanud,» ütles Reps, kelle sõnul rangeid trahve nõude eiramisega siiski rakendama ei hakata. Küll aga on meditsiiniasutusel või kontserdikorraldajal õigus maskikandmist külastajalt nõuda.

Repsi sõnul on valitsuse soov hoida ühiskonda võimalikult kaua lahti. Eriti oluline on see koolide puhul, kus kuni 5. klassideni ja ka hariduslike erivajadustega õpilastele peaks olema tagatud kontaktõpe. Samuti peaksid saama kontaktõpet need õpilased, kellele kevadel distantsõpe ei sobinud. Küll on koolid julgustatud õpet hajutama, et mitte nii tihedalt koos olla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga